9. kolejka I ligi. Wisła rozgromiła Dospel

W niedzielnym meczu Wisła Kraków pokonała Dospel Katowice 5:0. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Maciej Żurawski.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gospodarzy, którzy już po 25 sekundach gry prowadzili 1:0. Gola po podaniu Damiana Gorawskiego strzelił Brasilia. Potem Wiśle grało się już tylko lepiej. Goście mogą być zadowoleni, że przegrali tylko pięcioma bramkami. Wiślacy zmarnowali wiele świetnych okazji.

W 81. minucie meczu czerwoną kartkę dostał Krzysztof Sadzawicki, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Żurawskiego.

W derby Wielkopolski Amica - Groclin gospodarze szybko objęli prowadzenie (w 8. min po strzale Jacka Dembińskiego) i utrzymali je końca. Wykorzystali jedyny w tym meczu błąd obrony gości. Natomiast Groclin, który w środę wyeliminował Herthę Berlin, nie potrafił wykorzystać żadnej ze swoich znakomitych okazji. W bramce Amiki dwoił się i troił Grzegorz Szamotulski. To głównie dzięki niemu goście nie zdobyli we Wronkach nawet punktu. Tylko 5 minut zagrał w drużynie Groclinu bohater meczu Węgry - Polska Andrzej Niedzielan. Trener postawił tym razem na Tomasza Moskałę i Grzegorza Rasiaka - eksperyment się nie udał.

W Płocku po raz pierwszy w tym sezonie przegrała Legia. Swoje znów zrobił Stanko Svitlica, strzelając w pierwszej połowie gola po dobitce (wcześniej uderzał Kiełbowicz), ale to nie wystarczyło. Gospodarze walczyli do końca. W 82. minucie zwycięskiego gola dla Wisły zdobył Dariusz Gęsior.

W pozostałych dwóch sobotnich meczach padło aż 12 goli. Górnik Polkowice zremisował z Odrą Wodzisław 3:3, a Górnik Zabrze - z Widzewem - również 3:3.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:1 (0:1).

BRAMKI: dla Wisły - Andrzej Kobylański (66-karny), Dariusz Gęsior (82); dla Legii - Stanko Svitlica (40).

ŻÓŁTE KARTKI: Stanko Svitlica (Legia).

Górnik Polkowice - Odra Wodzisław 3:3 (1:0).

BRAMKI: dla Górnika - Waldemar Żelasko (22-wolny), Marcin Narwojsz (73), Sebastian Gorząd (82); dla Odry - Aleksander Kwiek (51), Marcin Jeziorny (57-samobójcza), Mariusz Nosal (78).

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Jeziorny, Milan Bosanac (Górnik), Wojciech Górski (Odra).

CZERWONA KARTKA: Wojciech Górski - 75 minuta za drugą żółtą.

Amica Wronki - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:0 (1:0).

BRAMKA: Jacek Dembiński (9).

ŻÓŁTE KARTKI: Arkadiusz Bąk, Krzystof Kowalczyk (Amica); Ivica Kriżanac, Radek Mynar, Piotr Rocki (Groclin).

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:3 (2:2).

BRAMKI: dla Górnika - Adrian Sikora (2), Michał Karwan (5), Dymitar Makriev (84); dla Widzewa - Piotr Włodarczyk dwie (6, 61), Sławomir Nazaruk (13).

ŻÓŁTE KARTKI: Felipe Felix (Górnik), Bogdan Zając, Eduardo (Widzew).

Lech Poznań - Górnik Łęczna 5:1 (2:0).

BRAMKI: dla Lecha - Piotr Reiss trzy (13-karny, 37, 61), Bartosz Ślusarski (89), Krzysztof Piskuła (90); dla Górnika - Mirosław Budka (86).

ŻÓŁTE KARTKI: Mariusz Mowlik, Piotr Świerczewski, Maciej Scherfchen (Lech); Maciej Pastuszka, Artur Kościuk (Górnik).

Wisła Kraków - Dospel Katowice 5:0 (3:0).

BRAMKI: Maciej Żurawski (9., 76.), Brasilia (1.), Tomasz Frankowski (36), Mirosław Szymkowiak (90.).

ŻÓŁTA KARTKA: Stanisław Wróbel (Dospel).

CZERWONA KARTKA: Krzysztof Sadzawicki (Dospel) - 81 minuta za faul taktyczny.