Brazylia - Holandia. Thiago Silva: Nie zasłużyliśmy na takie zakończenie

Brazylijski kapitan był zrozpaczony po porażce z Holendrami w meczu o trzecie miejsce. Nie mógł się pogodzić z faktem, że wraz z całą drużyną zawiódł swoich rodaków na turnieju rozgrywanym w Brazylii. - Jesteśmy sfrustrowani. To bardzo trudne i rozczarowujące - mówił po meczu.

Brazylia przegrała walkę o trzecie miejsce z Holandią (0:3). Thiago Silva po meczu był bardzo przygnębiony. Nie mógł uwierzyć, że jego drużyna nie przeciwstawiła się pomarańczowym. Brazylia przed turniejem wymieniana była jako jeden z głównych faworytów turnieju. W półfinale doznała jednak sromotnej porażki z Niemcami 1:7. Silva upiera się, że dziesięć goli, które Brazylia straciła w dwóch ostatnich meczach, to niesprawiedliwość losu.

- Jesteśmy sfrustrowani. Chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej w tym meczu. Prawie nie spałem ostatniej nocy. Nie zasłużyliśmy na to. Niestety, taki jest futbol - powiedział w rozmowie z TV Globo Thiago Silva. - Musimy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas podczas spotkań z Niemcami i Holendrami. Wygwizdywali nas po tych meczach, ale to całkiem normalne. Oni też mają uczucia. Teraz wrócimy do domu i powiemy naszym bliskim, że nam się nie udało. To bardzo trudne i rozczarowujące - dodał.

Po meczu wypowiedział się również Oscar, który stwierdził, że z piłkarzy Brazylii zupełnie uszło powietrze. Ujawnił, że cała drużyna jest bardzo smutna i nie może się pogodzić, że tak słabo zaprezentowała się na tych rozgrywkach.

- To straszne uczucie. Nie ma żadnych słów, aby to opisać - mówi Oscar. - Cierpieliśmy po meczu z Niemcami, ponieważ doznaliśmy porażki, jakiej nikt się nie spodziewał. Próbowaliśmy zrehabilitować się w walce o trzecie miejsce, ale to nie był nasz dzień. Skonstruowaliśmy parę akcji, graliśmy w miarę dobrze, lecz przegraliśmy. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Musimy spojrzeć, jakie błędy popełniliśmy, i poprawić je w przyszłości. Straciliśmy gola już w drugiej minucie, co sprawiło, że byliśmy w złym położeniu. Wszyscy jesteśmy bardzo smutni. Nasi rodacy również są przygnębieni. Próbowaliśmy grać do końca, ale nie byliśmy w stanie wygrać - kończy Oscar.

Więcej o: