MŚ 2014. Niemcy - Argentyna. Aguero: "Faworytem są Niemcy"

Zdaniem większości ekspertów faworytami do zwycięstwa w niedzielnym finale mistrzostw świata są Niemcy. Zdanie to podziela również Sergio Aguero, napastnik reprezentacji Argentyny, która postara się przeciwstawić Niemcom.

- Niemcy byli od początku faworytami do wygrania mistrzostw, wraz z Brazylią - powiedział Aguero podczas konferencji prasowej. - Nadal nimi są. My musimy grać po swojemu, a fakt, że presja spoczywa na nich, odpowiada nam.

- To jasne, że Argentyna - wychodząc na boisko - zawsze walczy o zwycięstwo, ale czasem podczas meczu trzeba być ostrożnym. Jesteśmy świadomi zadania, jakie przed nami stoi, i damy z siebie wszystko - mówi argentyński napastnik. - Jesteśmy w finale i musimy go wygrać w jakikolwiek możliwy sposób. Niemcy z pewnością będą się nas obawiać. Mamy kilku piłkarzy w ofensywie, którzy mogą sprawić im kłopoty.

Dla Aguero ten turniej nie należy do najbardziej udanych. Do tej pory jeszcze nie strzelił bramki ani nie zaliczył żadnej asysty, rozczarowując swoją grą.

W półfinale Niemcy rozgromili Brazylię 7:1, natomiast Argentyna pokonała Holandię dopiero po rzutach karnych. Gdy "Albicelestes" po raz ostatni zagrali w finale - a stało się tak w 1990 roku - przegrali w nim właśnie z Niemcami 0:1.

Lewandowski zaczyna przygodę w Bayernie! Zobacz zdjęcia z jego pierwszego treningu

Więcej o: