MŚ 2014. Brazylijscy kibice bezlitośni. Fred najgorszym piłkarzem

Instytut badań Datafolha przeprowadził sondaż wśród fanów "Canarinhos", którzy zdecydowali, że najgorszym piłkarzem ich reprezentacji podczas mundialu jest napastnik Flumienese. Najlepszym, z wynikiem 56 proc. - Neymar.

Wyniki badań opublikował w piątek brazylijski dziennik "Folha de Sao Paulo". W walce o miano najsłabszego piłkarza reprezentacji Brazylii bezkonkurencyjny okazał się Fred, uzyskując 21 proc. głosów.

Sondaż nie powinien nikogo zaskoczyć. Snajper na trwających mistrzostwach świata gra słabo. W czterech dotychczasowych występach zdobył zaledwie jedną bramkę, a w dodatku został antybohaterem po tym, jak przez symulację wymusił rzut karny w meczu otwarcia przeciwko Chorwacji. Przypomnijmy: karnego na bramkę zamienił Neymar, wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie. Ostatecznie Brazylia spotkanie wygrała (3:1), ale wątpliwe zwycięstwo z symulantem Fredem nie obeszło się bez echa.

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24

Freda nie ratują także statystyki. Snajper do tej pory oddał zaledwie cztery strzały na bramkę i wykonał 39 celnych podań. Dla porównania: Thomas Mueller z reprezentacji Niemiec próbował pokonać bramkarza 13 razy, strzelając przy tym cztery gole, a 115 jego podań dotarło do jego kolegów z zespołu.

Drugie miejsce w tym niechlubnym zestawieniu zajął Hulk (9 proc.), a trzecie - Dani Alves (6 proc.). Tuż za nimi uplasowali się kolejno: Paulinho (4 proc.) i Marcelo (3 proc.).

Fani gospodarza turnieju wskazali także najlepszego gracza. Sondaż bezdyskusyjnie wygrał strzelec czterech goli - Neymar - z poparciem od 56 proc. głosujących. Podium uzupełnili: Julio Cesar (10 proc.) i David Luiz (8 proc.).

Co ciekawe, na czwartym miejscu uplasował się Hulk, którego poparło 5 proc. kibiców.

Więcej o: