Brazylia - Kolumbia. Neymar o Rodriguezie: Mam nadzieję, że to będzie koniec jego dobrej passy

To będzie jeden z najbardziej elektryzujących pojedynków mundialu. Neymar kontra James Rodriguez. Obaj mają wielką szansę na miano największego bohatera turnieju w Brazylii. Relacja Z Czuba i na żywo w piątek od godz. 22 na Sport.pl.

Obaj na razie nie zawodzą, ale w piątek dla jednego z nich mundial się zakończy. Neymar dla Brazylii zdobył cztery gole. Kolumbijczyk Rodriguez jest jedynym piłkarzem, który trafił we wszystkich spotkaniach. Ma pięć bramek i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

- Już wcześniej wiedziałem, że Rodriguez jest świetnym zawodnikiem i podczas mundialu tylko to udowodnił. To wielki piłkarz mimo swojego młodego wieku. Obaj mamy 22 lata [w rzeczywistości Kolumbijczyk jest prawie o rok starszy - przyp. red.], ale on już pokazał, do czego jest zdolny - mówił Neymar na konferencji prasowej.

W piątek spotkają się w ćwierćfinale. - Z całym szacunkiem dla niego mam jednak nadzieję, że jego dobra passa się tego dnia zakończy, a my awansujemy - uśmiechał się Neymar.

Piłkarz Barcelony porównał Kolumbię do Chile, z którym Brazylia wygrała w 1/8 finału po rzutach karnych. - To drużyny, które stawiają na ofensywny futbol, mają w składach szybkich piłkarzy. Musimy spróbować zagrać lepiej niż w tamtym spotkaniu - przekonywał.

Tymczasem w składzie reprezentacji Brazylii szykują się zmiany. Trener Luiz Felipe Scolari podczas środowego treningu miał sprawdzać ustawienie bez klasycznego środkowego napastnika. Neymar byłby w tej sytuacji najbardziej wysuniętym piłkarzem.

źródło: Okazje.info

Kto zakończy mundial z większą liczbą bramek?
Więcej o: