Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Francja - Niemcy. Didier Deschamps: W naszej grze można dużo poprawić

Trener Didier Deschamps widzi duże możliwości w swojej drużynie. Jednocześnie wypomina mankamenty w grze Francji, które muszą ulec poprawie przed meczem z Niemcami.

Francja zebrała dużo pochwał za postawę w fazie grupowej, a zwłaszcza za wysokie zwycięstwo ze Szwajcarią (5:2). Zdaniem Deschampsa jego zespół stać na jeszcze więcej. A pełnię możliwości Francuzi mogą zaprezentować przeciwko Niemcom, o ile wyeliminują kilka mankamentów w swojej grze.

- Możemy dużo poprawić - mówi Deschamps w rozmowie "L'Equipe". - To młoda grupa. Nawet wtedy, gdy wszystko idzie w dobrym kierunku, zawsze są elementy, które można ulepszyć - przekonuje.

Francja jest na dobrej dobrze, aby powtórzyć sukces z 1998 roku, kiedy została mistrzem świata, pokonując w finale Brazylię 3:0. Smak tej wygranej pamięta Deschamps, który grał w tym spotkaniu. I wie, że pokonanie Niemców możliwe będzie przy perfekcyjnej grze wszystkich formacji.

- Szczegół tkwi w precyzji technicznych zagrań. Poza tym musimy wystrzec się skomplikowanych zachowań na boisku. To co należy poprawić to złożoność ruchów - przekonuje 45-letni szkoleniowiec.

I wymienia inny element, bez którego ogranie Niemców może być niemożliwe. - Chodzi o grę defensywną i zostawianie przestrzenie w ataku, co jest bardziej skomplikowane. To wszystko wymaga czasu.

Francja zagra z Niemcami w piątek o godz. 18 czasu polskiego w Rio de Janeiro.

Więcej o: