Dowcipy o Tottim biją rekordy popularności

Gwiazda włoskiej piłki, pomocnik AS Roma Francesco Totti wydał niedawno książkę pt. ?Wszelkie kawały o Tottim, zebrane przez niego samego" (wł. - Tutte le barzellette su Totti - raccolte da me). Publikacja, którą można kupić w księgarniach i kioskach w całych Włoszech bije rekordy popularności.

Sprzedano już ponad 600 tys. egzemplarzy, a wydawca szykuje piąte wznowienie - podała włoska agencja informacyjna ANSA. Wpływy netto osiągnęły pół miliona euro.

Pieniądze ze sprzedaży książki idą na cele charytatywne - część na rzecz "dzieci ulicy" w Kongu, a część na budowę domu seniora w Rzymie.

Książka zawiera wybór powtarzanych przez media i fanów żartów, których bohaterem jest Totti. Prasa i kibice naśmiewali się z piłkarza w zasadzie od początku kariery, wytykając mu liczne gafy podczas występów w telewizji, a także jego "ciężki" rzymski akcent.

Jedna z opisanych sytuacji: Totti występuje w programie telewizyjnym. Dziennikarz chwali zagranie piłkarza używając łacińskiego zwrotu "carpe diem", czyli "chwytaj moment - ciesz się chwilą". Na co Totti odpowiada całkiem serio: - Przepraszam, nie mówię po angielsku.

- Na początku te drwiny denerwowały mnie, ale później sam zacząłem się z tego śmiać - mówi Totti. W końcu pojawił się pomysł na charytatywną akcję. To nie pierwsza tego typu inicjatywa Tottiego. Wcześniej przez rok był ambasadorem UNICEF, wystąpił też w reklamie, z której wpływy przekazano na rzecz dzieci w Iraku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.