Belgia - USA. Jozy Altidore gotowy na mecz z Belgią

Jürgen Klinsmann na poniedziałkowej konferencji prasowej oznajmił, że będzie mógł skorzystać z Altidore'a oraz wypowiedział się na temat arbitra, który będzie prowadził spotkanie z Belgią.

Jozy Altidore doznał urazu mięśniowego w pierwszym meczu mundialu przeciwko Ghanie. Z tego powodu nie mógł wystąpić w dwóch pozostałych spotkaniach grupowych.

- Nie wiemy, ile czasu może grać, ponieważ musimy zobaczyć, jak sobie radzi na boisku - powiedział Klinsmann na poniedziałkowej konferencji prasowej. Będziemy mogli jednak z niego skorzystać. Nasz sztab medyczny zrobił kawał dobrej roboty. Pracowali z Jozym dniami i nocami i mamy tego wynik. Sama jego obecność jest już pożyteczna. Ile minut będzie przebywał na boisku? Wszystko wyjaśni się podczas meczu.

FIFA wyznaczyła Algierczyka Djamela Haimoudiego, aby poprowadził spotkanie Belgia - USA. Klinsmann również wypowiedział się na temat arbitra podczas konferencji prasowej.

- Wiemy, że sędziował w dwóch meczach do tej pory na tych mistrzostwach. Bardzo dobrze wywiązał się ze swojej roli. Życzymy sobie, by kolejny jego mecz również okazał się wzorowy. Nie mamy jednak dobrego przeczucia. Algieria grała z Belgią w fazie grupowej. Zresztą Haimoudi posługuje się językiem francuskim, dlatego będzie mógł swobodnie rozmawiać z naszymi rywalami. My nie mamy tej swobody. Do tego wszystkiego w 2010 roku nasz kraj pokonał na mundialu Algierię. Rozumiem, że czasem FIFA ma trudności z wyborem odpowiedniego sędziego na dane spotkanie, ale mówię, jak się sprawy mają. Respektujemy jednak tę decyzję. Będziemy chcieli być bezbłędni podczas tego meczu i liczymy, że wszystko przebiegnie prawidłowo.

Klinsmann jest zadowolony z przygotowań do nadchodzącego meczu. Doradził rodzinom piłkarzy, żeby nie kupowali biletów lotniczych przed kończącym się finałem, który jest wyznaczony na 13 lipca.

Kto awansuje do ćwierćfinału?
Więcej o:
Copyright © Agora SA