MŚ 2014: Suarez może uniknąć kary. Dostał ofertę gry w Kosowie

Jak informuje angielska gazeta ?The Telegraph?, klub FK Hajvalia złożył ofertę za napastnika Liverpoolu. Federacja piłkarska w Kosowie nie podlega FIFA, co oznacza, że Suarez mógłby grać w kosowskiej Superlidze nawet podczas czteromiesięcznego zawieszenia.

Przypomnijmy, że Urugwajczyk został ukarany przez FIFA za ugryzienie Gorgio Chielliniego podczas meczu Włochy - Urugwaj na trwających mistrzostwach świata w Brazylii. 27-letni piłkarz oprócz czteromiesięcznego zakazu gry dla swojego klubu nie może także trenować. W tym czasie zawodnik przegapiłby aż dziewięć kolejek ligowych. Biorąc pod uwagę brak przygotowania, jego powrót mógłby się jeszcze wydłużyć. Oferta wypożyczenia do FK Hajavalia sprawia, że piłkarz ma szansę spokojnie przygotować się do walki w Premier League. - Myślę, że może zagrać w Kosowie. Przygotowaliśmy ofertę, którą wyślemy do Liverpoolu - powiedział w wywiadzie dla kosowskiego dziennika "Sport Plus" Xhavit Pacolli, dyrektor FK Hajvalia.

Na drodze chytrego planu kosowskiego zespołu mogą stanąć pieniądze oraz FC Barcelona. Katalończycy są bardzo mocno zainteresowani usługami Suareza i mimo nałożonej na niego kary nie zamierzają z niego rezygnować.

- Zaproponowaliśmy 25 tys. funtów i wynagrodzenie w wysokości 1200 funtów miesięcznie - wyjaśniał Pacolli. - To maksymalna kwota, jaką możemy zaoferować. Możliwe, że te kwoty mogą okazać się dla niego śmieszne, ale to wszystko, co możemy zrobić. Jeżeli Suarez będzie gotowy przyjechać i zagrać w naszym klubie, to będzie u nas mile widziany. Nie podlegamy FIFA, więc to dla niego idealne rozwiązanie.

Drużyna KF Hajvalia powstała w 1999 roku. Największym sukcesem klubu z Kosowa jest zwycięstwo w krajowym pucharze, które odniósł w ubiegłym sezonie. W lidze natomiast rok 2014 zakończył na szóstym miejscu.

Zobacz wideo
Więcej o: