Niemcy - Algieria, czyli rewanż za 1982

W poniedziałkowych meczach Francuzi i Niemcy nie powinni mieć kłopotów z pokonaniem ostatnich na turnieju przedstawicieli Afryki - Nigerii (po raz pierwszy w 1/8 finału od 1998 roku) oraz Algierii (debiut w tej fazie rozgrywek).

Do składu Francuzów wracają zawodnicy, którzy wypoczywali w ostatnim meczu fazy grupowej z Ekwadorem - Patrice Evra, Yohan Cabaye i Mathieu Valbuena. Niewykluczone, że na lewe skrzydło zostanie przesunięty Karim Benzema, aby zrobić miejsce dla Oliviera Girouda. Inny wariant zakłada występ na lewym skrzydle Antoine Griezmanna. Stoper Mamadou Sakho zmagał się z kontuzją uda, ale powinien wrócić do składu.

Nigeryjczycy w czwartek nie trenowali, gdyż domagali się od krajowej federacji wypłaty zaległych premii. Zamiast na boisko delegacja drużyny udała się na negocjacje z działaczami, co wygląda już na rytuał drużyn środkowej Afryki. Wcześniej Kameruńczycy z powodu żądań finansowych opóźnili wylot do Brazylii, kilka dni temu zaległą premię za awans dostał zespół Ghany. W drużynie nie zagra Michel Babatunde, któremu strzał kolegi z drużyny. złamał rękę w poprzednim meczu.

Algierczycy chcieliby się zrewanżować Niemcom za wyrzucenie ich z mundialu w 1982 roku. Pokonali RFN 2:1 w grupie, ale odpadli, bo w ostatnim spotkaniu Niemcy i Austriacy zagrali tak, aby odpadli Afrykanie. - Zwycięstwo będzie bardzo trudne. Gra mała Algieria przeciw wielkim Niemcom - powiedział selekcjoner Vahid Halilhodžić. Wygrani z poniedziałkowych meczów spotkają się w ćwierćfinale.