Brazylia - Chile. Kto strzelił bramkę dla Brazylii?

W 18. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata Brazylia - Chile (1:1, 3:2 w karnych) ?Canarinhos? objęli prowadzenie. Gol został zapisany Davidowi Luizowi, ale jak pokazują powtórki, nowy stoper PSG nie dotknął nawet piłki.

Na stronie internetowej FIFA w klasyfikacji strzelców widnieje nazwisko Davida Luiza. Za przykładem Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej poszły media z całego świata. Okazuje się jednak, że strącona przez Thiago Silvę piłka została wbita do bramki Claudio Bravo przez Gonzalo Jarę. Niefortunna interwencja piłkarza Nottingham Forest dała Brazylii prowadzenie. Po kilkunastu minutach do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez. Wynik 1:1 utrzymał się aż do zakończenia dogrywki.

Co ciekawe, Gonzalo Jara nie wykorzystał decydującej "jedenastki" w konkursie rzutów karnych. Doświadczony Chilijczyk to bez wątpienia największy pechowiec sobotniego meczu.