MŚ 2014. Suarez traci sponsorów

Firma bukmacherska Poker888 zerwała współpracę z Luisem Suarezem, który został zdyskwalifikowany za ugryzienie Giorgio Chielliniego w meczu Urugwaj - Włochy. ?Postanowiliśmy rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym? - napisano w oświadczeniu. Możliwe, że wkrótce napastnik z Urugwaju straci kolejnych sponsorów. W sobotę o godz. 22 Urugwaj bez Suareza zagra z Kolumbią w 1/8 finału. Relacja na żywo w Sport.pl

Za ugryzienie Chielliniego w meczu decydującym o awansie do 1/8 finału mundialu FIFA zawiesiła Suareza na dziewięć meczów jego reprezentacji i na cztery miesiące ze wszystkich rozgrywkach. Tę decyzję za dobrą uznała firma Adidas, z którą zawodnik jest związany umową sponsorską. Odzieżowy gigant zapowiedział przedyskutowanie z Suarezem dalszej współpracy i napisał w oświadczeniu, że oczekuje od swoich zawodników najwyższych standardów.

Poza dyskwalifikacją FIFA nałożyła na Suareza również karę finansową w wysokości 100 tys. franków szwajcarskich. Dla najlepszego zawodnika ostatniego sezonu angielskiej Premier League to drobna kwota. 100 tys. franków to 66 tys. funtów, a Suarez zarabia w Liverpoolu podobno aż 230 tys. funtów tygodniowo. Za to odejście dających kolejne miliony funtów sponsorów Urugwajczyka na pewno zaboli.

Zobacz wideo
Więcej o: