MŚ 2014. Korea Południowa - Belgia. Wilmots da szansę rezerwowym

Selekcjoner reprezentacji Belgii Marc Wilmots w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata z Koreą Południową chce dać szansę występu kilku rezerwowym. Jego podopieczni są już pewni awansu. Do zapewnienia sobie pierwszego miejsca brakuje im jednego punktu.

- Mam bardzo dobry rdzeń zespołu, ale mam też wielu piłkarzy chcących pokazać, co umieją - powiedział Wilmots na środowej konferencji prasowej. - Mam teraz okazję do tego, by zagrać zawodnikami z pokładami świeżych sił, którzy nie występowali przez ostatnie dwa czy trzy tygodnie i zrobią wszystko, co w ich siłach, by zachwycić. Posiadam sześciu ofensywnych piłkarzy i każdy z nich dostanie szansę.

W belgijskiej kadrze pomniejszych kontuzji doznali Thomas Vermaelen oraz Vincent Kompany, lecz obaj mają być gotowi do meczu 1/8 finału. Wilmots odrzuca oskarżenia o lekceważenie Koreańczyków.

- Tego popołudnia o 15.30 mieliśmy sesję teoretyczną. Zawsze pracujemy w ten sam sposób, robilibyśmy tak nawet, gdybyśmy nie mieli żadnych punktów. Widzieliśmy wszystkie nagrania wideo, ich stałe fragmenty gry. Mamy przygotowane scenariusze na każdy mecz, ale nie wiem, jak zagra Korea. Grali dobrze z Rosją, ale z Algierią stracili cztery gole. To może wpłynąć na ich ducha.

źródło: Okazje.info

Więcej o: