Mundial 2014. Brazylia rozbiła Kamerun. Neymar liderem klasyfikacji strzelców

Reprezentacja Brazylii pokonała w Brasilii Kamerun 4:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Dwie bramki strzelił Neymar i z czterema trafieniami zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. W 1/8 finału Brazylia zmierzy się z Chile. Relacja na żywo z tego meczu w sobotę od godz. 18 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Meczu z Kamerunem Brazylijczycy nie mogli przegrać, bo w przypadku remisu Meksyku z Chorwacją odpadliby z turnieju. Dlatego od początku rzucili się do ataków i już w 17. minucie swoją pierwszą bramkę strzelił Neymar. Drobny 22-latek dostał podanie od Luisa Gustavo i z pierwszej piłki uderzył prosto do bramki.

Była to znakomita odpowiedź Neymara na zachowanie Nyoma, który akcję wcześniej popchnął go za linią końcową. Kameruńczyk próbował Neymara przeprosić, ale ten nie podał mu ręki, a po chwili, jakby wkurzony, wcisnął rywalom pierwszego gola.

Kameruńczycy chcieli jednak sprawić sensację i w 26. minucie po błędzie obrony strzałem z bliskiej odległości Julio Cesara pokonał Matip. To jednak wszystko, na co było stać najsłabszą drużynę turnieju. W 35. minucie Neymar ponownie wyprowadził Brazylię na prowadzenie, tym razem po podaniu Marcelo.

Była to czwarta bramka w turnieju Neymara, który stał się tym samym samotnym liderem klasyfikacji strzelców. W 53 meczach w reprezentacji strzelił już 35 goli (i zaliczył 20 asyst). Tyle trafień daje mu piąte miejsce w klasyfikacji brazylijskich strzelców wszech czasów za Pelem (77 goli), Zico (66), Ronaldo (62) i Romario (55)...

Kolejne dwie bramki dla Brazylii strzelili Fred i Fernandinho. Ta pierwsza jednak nie powinna być uznana, bo chwilę przed golem napastnik "Canarinhos" był na pozycji spalonej.

Dzięki tak wysokiej wygranej Brazylia utrzymała pierwszą pozycję w grupie A. Drugie miejsce również z siedmioma punktami, ale gorszym bilansem bramek, zajął Meksyk, który pokonał Chorwację 3:1. W 1/8 finału Brazylia zagra z Chile, a Meksyk z Holandią.