MŚ 2014. Paweł Wilkowicz w Wygraj Mundial: "Jestem Kostaryką!"

Sam bym na siebie złamanego grosza w Wygraj Mundial nie postawił, ale w pierwszej kolejce kopnąłem - wpadło. W drugiej założyłem pressing, zmieniając piłkarzy tak, żeby jeszcze trochę pieniędzy zostało w kasie - udało się - pisze Paweł Wilkowicz o swojej drużynie w menedżerze Mistrzostw Świata "Wygraj Mundial".

W lidze Zęby Godina (cały czas zapraszam, mundial jeszcze młody, a nas ponad 650, kodu nie trzeba) wyszło z tego miejsce w pierwszej setce, w redakcyjnej lidze - na podium. Jak ktoś się przyzwyczaił, że w klasyfikacji fantasy Premier League kręcił się gdzieś na początku drugiego miliona - doceni taki mundial.

Tylko mam jak Kostaryka problem, co zrobić z tak dobrze rozpoczętym turniejem. Czy teraz bronić tego, co jest, czy dalej ryzykować. Bo przed trzecią kolejką zostałem ze składem pełnym piłkarzy sytych, aż 10 na 15 miało zapewniony awans.

Nigdy nie wiadomo, czy któregoś trener nie będzie chciał oszczędzić, albo czy całe ich drużyny nie potraktują ostatniego meczu ulgowo. Ale liczę na to, że skoro ten mundial należy do ryzykantów, to i w ostatniej kolejce nikt hamulca zaciągać nie będzie. Wymieniłem więc sobie Kolumbijczyków, Jacksona Martineza na Jamesa Rodrigueza, bo nie dość, że to, co na boisku wystarczy za wytłumaczenie, to jeszcze James był tańszy.

Sprzedałem Miralema Pjanicia, boję się, że pożałuje, że Bośni jak się nie udawało, to nie udawało, a z Iranem wreszcie się uda. Ale dotąd sporo punktów nałowił dla mnie Honduras - a raczej piłkarze Francji i Ekwadoru, strzelający mu bramki - więc nie będę zmieniał zwycięskiego klucza. Z Hondurasem gra teraz Szwajcaria, zostało mi wolne miejsce dla napastnika, więc padło na Seferovicia (z transferów zostało w kasie kolejne 1,5 mln).

I żeby jednak trochę ryzyka było, zrobiłem go kapitanem. Coś mi wprawdzie mówi, że gol dla Szwajcarii nadejdzie z linii pomocy, ale tam już zajął miejsce Rodriguez. A w międzyczasie doszedłem do wniosku, że bez Jamesa, jak bez Godina i Demichelisa, w Wygraj Mundial się nie bawię.

Moja drużyna w "Wygraj Mundial":

Drużyna Pawła Wilkowicza w 'Wygraj Mundial'Drużyna Pawła Wilkowicza w "Wygraj Mundial" Fot.

Więcej o: