Włochy - Urugwaj. Caceres pomoże w rozpracowaniu Włochów

- Myślę, że trener poprosi mnie o informacje na temat włoskich piłkarzy. Na pewno powiem mu, że musimy zatrzymać Pirla - powiedział w rozmowie z ?La Gazzetta dello Sport? Martin Caceres. Obrońca reprezentacji Urugwaju od dwóch lat występuje w Juventusie Turyn. Mecz Włochy - Urugwaj we wtorek o 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.

- Mogę pomóc trenerowi w przygotowaniu planu na mecz. Na pewno zdradzę kilka informacji na temat Włochów, głównie tych, z którymi gram w Juventusie - powiedział przed meczem Włochy - Urugwaj Martin Caceres. Wtorkowe spotkanie wyłoni drugi obok Kostaryki zespół grupy D, który zagra w 1/8 finału mistrzostw świata.

W wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport" Caceres stwierdził, że ważne będzie powstrzymanie Andrei Pirla. - Wszyscy wiedzą, jak dobry jest to zawodnik. Musimy przeszkadzać mu, kiedy ma piłkę przy nodze. Z kolei Claudio Marchisio to bardzo nieprzewidywalny piłkarz. Dobrze porusza się między liniami i ma świetny strzał z dystansu. Marchisia opiszę w najdrobniejszych szczegółach - powiedział 27-latek.

- Włosi nie będą się bronić. To nam odpowiada, bo Luis Suarez i Edinson Cavani to piłkarze, którzy są śmiertelnie niebezpieczni, kiedy mają trochę wolnej przestrzeni. Będziemy grać z kontrataku - dodał Caceres.

Urugwajczyk powiedział również, że Cavani i Suarez to jeden z najlepszych duetów napastników na świecie. Caceres podkreślił, że porażka z Kostaryką (1:3) zaskoczyła Urugwajczyków, ale w meczu z Włochami drużyna Oscara Tabareza da z siebie wszystko.

Więcej o: