Mundial 2014. Remis Japonii z Grecją

W meczu grupy C w Natal Japonia zremisowała bezbramkowo z Grecją. Drużyna z Hellady od 38. minuty grała w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Kostas Katsouranis.

Remis oznacza, że awans do 1/8 finału zapewniła sobie Kolumbia, która w czwartek pokonała 2:1 Wybrzeże Kości Słoniowej. Z kolei Japonia i Grecja zdobyły pierwszy punkt na brazylijskim mundialu.

Japończycy nie wykorzystali okazji na zwycięstwo, choć od 38. minuty grali w przewadze. Katsouranis po bezsensownym wślizgu w środku pola zobaczył drugą żółtą kartkę i osłabił grecki zespół.

W 60. minucie Theofanis Gekas groźnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strzał greckiego napastnika świetnie obronił bramkarz Japonii Eiji Kawashima. Przed końcem meczu z rzutu wolnego uderzenie Yasuhito Endo wybił Orestis Karnezis.

24 czerwca Grecja zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Japonia zagra z Kolumbią. Początek obu spotkań o 22.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!