Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. FIFA zabrania piłkarzom korzystania ze słuchawek marki Beats

Opanowujące światowy rynek w ostatnich latach i używane przez większość gwiazd piłki nożnej słuchawki Beats by Dr. Dre znalazły się na liście produktów zakazanych podczas mistrzostw świata w Brazylii. Piłkarze tacy jak Neymar, Mario Goetze czy Robin van Persie nie mogą w oficjalnych sytuacjach związanych z mundialem używać produktów tej marki.

Obserwuj autora na Twitterze - @ka_suchecki

Dr. Dre to znany amerykański raper, który stworzył finansowe imperium oparte na produkcji muzyki oraz sprzedaży niezwykle popularnych słuchawek Beats by Dr. Dre. W samych Stanach Zjednoczonych firma opanowała ponad połowę krajowego rynku. Nie dziwi zatem fakt, że większość największych gwiazd światowego futbolu koncentruje się przed meczami, słuchając muzyki właśnie za pomocą tychże słuchawek. Do tego grona należą m.in. Neymar, Bastian Schweinsteiger, Robin van Persie oraz Wayne Rooney. Ci zawodnicy współpracują z producentem słuchawek. Jednak wielu piłkarzy o mniejszej popularności również korzysta ze sprzętu Beats by Dr. Dre.

Okazuje się jednak, że najwięksi wirtuozi futbolu przed meczami mistrzostw świata w Brazylii muzyki raczej nie posłuchają, chyba że użyją słuchawek firmy Sony, oficjalnego partnera turnieju, które każdy piłkarz na mundialu otrzymał za darmo. FIFA zakazała zawodnikom używania sprzętu innego producenta niż Sony na stadionach mistrzostw w Brazylii oraz podczas oficjalnych spotkań z mediami w trakcie trwania turnieju.

Choć Sony wydała setki milionów na sponsoring wydarzenia oraz wręczenie każdemu piłkarzowi darmowych słuchawek, zawodnicy dalej korzystają z konkurencyjnego sprzętu i zachwalają producenta m.in. na Twitterze. Jeden z takich wpisów umieścił Neymar, który prezentuje głośnik firmy Beats.

Zobacz, który z piłkarzy używa słuchawek sygnowanych nazwiskiem znanego rapera.

 
Więcej o: