Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Hiszpańska prasa straszy końcem kariery Cristiano Ronaldo

Według hiszpańskich mediów Cristiano Ronaldo grozi zakończenie kariery. Wszystko z powodu kontuzji kolana, która niepokoi gwiazdę futbolu już od kilku miesięcy. Hiszpanie ostrzegają, że jeśli Ronaldo nie odciąży chorego kolana, może się to dla niego skończyć fatalnie - nawet zakończeniem kariery. Informacjom zaprzecza jednak światowej sławy chirurg dr Jose Noronha.

Jak podało hiszpańskie "El Confidencial", światowej sławy lekarz, który odpowiada za leczenie kolan największych gwiazd piłki nożnej, dr José Noronha miał przyznać, że Ronaldo grozi realne niebezpieczeństwo zakończenia kariery. Gwiazda Realu Madryt i reprezentacji Portugalii od kilku miesięcy cierpi na uraz zwany "kolanem skoczka". Według dziennikarza "El Confidencial" doktor Noronha miał przyznać, że Ronaldo musi natychmiast opuścić mistrzostwa w Brazylii, aby uratować kontuzjowane kolano. W publikacji czytamy, że przed spotkaniem Portugalii z Niemcami wykonano skan nogi piłkarza Realu. Wynik wykazał, że uraz jest na tyle zaawansowany, że w każdym momencie może dojść do całkowitego zerwania już uszkodzonego więzadła rzepki. Im bardziej Ronaldo obciąża kolano, tym bardziej ono puchnie. Kontynuowanie występów na boisku może skutkować więc nieodwracalnymi uszkodzeniami.

Całej sprawie głowę ukręca jednak sam... doktor Noronha. Znany chirurg zapewnił, że nigdy nie udzielił takiej wypowiedzi hiszpańskim mediom. W specjalnym oświadczeniu tłumaczy, że są to tylko i wyłącznie słowa dziennikarza, bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistością.

Choć Noronha zaprzeczył tym informacjom, coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o zdrowotnych problemach Cristiano Ronaldo. Jego przeciętna gra w meczu z Niemcami i opuszczanie treningów reprezentacji podczas mistrzostw w Brazylii może o świadczyć o pogłębiającej się kontuzji.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Więcej o: