Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Mourinho krytykuje Pepe: Nie jest nawet Portugalczykiem

Jose Mourinho ostro skrytykował nieodpowiedzialne zachowanie Pepe, który w meczu z Niemcami otrzymał czerwoną kartkę za ?spięcie? z Thomasem Mullerem. - Pepe nie jest nawet Portugalczykiem, więc powinien zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie - przyznał Mourinho, szkoleniowiec Chelsea, były trener Realu Madryt.

W przegranym meczu Portugalii z Niemcami 0:4 reprezentanci Półwyspu Iberyjskiego aż od 37. minuty musieli grać w osłabieniu. Wszystko przez czerwoną kartkę obrońcy Pepe, który walcząc o piłkę z Thomasem Mullerem, wpierw uderzył przeciwnika w twarz, a potem oskarżył rywala o symulowanie, jednak w mocno nieprzepisowy sposób. Pepe uderzył głową siedzącego na murawie Niemca. Sędzia słusznie wyrzucił Brazylijczyka z portugalskim paszportem z boiska. Oburzony zachowaniem Pepe jest Jose Mourinho, który współpracował z obrońcą za czasów swojej pracy w Realu.

- Może nie zasłużył aż na czerwoną kartkę, jednak mimo że nie była to bezpośrednia agresja, to takie zachowanie wielokrotnie upoważnia sędziów do podjęcia takich decyzji. Pepe na karę zasłużył - mówi Mourinho. - Pozostawienie zespołu w osłabieniu na tak długi czas, jest oczywistą korzyścią dla przeciwników. Pepe nie jest nawet Portugalczykiem, więc ze względu na swoje brazylijskie pochodzenie powinien zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie.

Portugalia po przegranej z Niemcami zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w tabeli Grupy G. W kolejnym meczu z USA (poniedziałek o północy) Portugalczycy ze swoją gwiazdą Cristiano Ronaldo w składzie zagrają o zachowanie szans na awans do kolejnej fazy turnieju.

Źródło: Yahoo

Zobacz wideo

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

źródło: Okazje.info

Więcej o: