Liga francuska: 2. kolejka

Olympique Marsylia z wielkim trudem wywalczył wygraną z Auxerre. Tego dnia kontrakt z klubem rozwiązał Piotr Świerczewski. Jacek Bąk w barwach RC Lens zagrał cały mecz przeciwko FC Nantes. Jego zespół przegrał 0:2 na wyjeździe.

Lens rozpoczął sezon kiepsko, w dwóch meczach na razie nie strzelił gola, a stracił dwa. Bąk grający w czteroosobowym bloku obronnym nie ponosi winy przy stracie żadnego z nich, ale faktem jest, że ostatnio nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia. Gdy gra w reprezentacji, też zwykle zalicza się do wyróżniających się postaci, jednak nie na wiele to się zdaje. Podobnie z Lens. Wywalczone dwa sezony temu wicemistrzostwo Francji to już coraz bardziej zamglone wspomnienie.

Mecz z FC Nantes toczył się przy wyraźnej przewadze gospodarzy. Sytuacja została wyjaśniona dziesięć minut po przerwie, gdy do bramki Racingu trafili Marama Vahirua i Gregory Pujol.

WYNIKI 2. KOLEJKI

OLYMPIQUE MARSYLIA - AJ AUXERRE 1:0 (0:0): Mido (58.).

LILLE - PARIS ST. GERMAIN 1:0 (1:0): Tapia (45.).

OLYMPIQUE LYON - AS MONACO 3:1 (3:0): Squillaci (16., sam.), Essien (26.), Luyindula (45.) - Nonda (56.).

BASTIA - FC METZ 0:2 (0:1): Saci (45.), Thiaw (55.).

GIRONDINS BORDEAUX - MONTPELLIER 0:1 (0:0): Bamogo (47.).

LE MANS - AJACCIO 0:1 (0:1): Bagayoko (28.).

FC NANTES - RC LENS 2:0 (0:0): Vahirua (47.), Pujol (56.).

NICE - SOCHAUX 1:0 (0:0): Everson (74.).

STADE RENNES - TOULOUSE 1:0 (1:0): N'Guema (4.).

RACING STRASBOURG - GUINGAMP 2:0 (1:0): Niang (20.), Ljuboja (48.).