Maradona wraca na boisko

To nie żart! Argentyński dziennik ?Ole? poinformował, że 53-letni Maradona 23 marca zadebiutuje w barwach występującego w lidze regionalnej Deportivo Riestra. Zainteresowanie powrotem jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów jest ogromne. Mecz ma transmitować telewizja.

Były selekcjoner reprezentacji "Albicelestes" znowu zaskakuje - argentyńska prasa twierdzi, że sam wyszedł z propozycją gry występującej w Primera D drużynie.

Maradona współpracuje z Deportivo Riesta od zeszłego roku. Właścicielem klubu jest biznesmen Victor Stinfale, prywatnie przyjaciel i prawnik "Boskiego Diego". 53-letni Maradona miał dostać propozycję trenowania piątoligowej drużyny. Odmówił, twierdząc, że chce wrócić do gry.

Szef argentyńskiej federacji zgodził się na dołączenie 53-letniego piłkarza do składu. Oczywiście będzie występował z numerem dziesięć. Victor More, który do tej pory grał z dziesiątką, już zadeklarował, że odda Maradonie swoją koszulkę.

Debiut ma nastąpić 23 marca w meczu przeciwko El Porvenir. Zainteresowanie powrotem Diego jest ogromne - stadion Deportivo Riesta może pomieścić tylko trzy tysiące kibiców, więc spotkanie ma zostać przeniesione na większy obiekt - San Lorenzo de Almagro. Pojedynek ma być też transmitowany w telewizji.

Do niedawna Maradona pełnił funkcję sportowego ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej w Dubaju prowadził jako trener zespół Al Wasl. Z kolei selekcjonerem argentyńskiej drużyny narodowej był do 2010 roku; jego podopieczni odpadli po ćwierćfinałowej porażce z Niemcami.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: