Zakłady Bukmacherskie. Ryszard Kalisz czy polska piłka? Czyli co dziś oferują bukmacherzy

Według szacunków na najpopularniejszych w Polsce internetowych bukmacherach aktywne konta ma nawet kilkaset tysięcy ludzi. Wszyscy ci bukmacherzy zaczęli zdawać sobie sprawę, że ludziom, którzy u nich obstawiają zwyczajne zakłady na wygranie danego meczu nie wystarczą.

Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów > Niezarejestrowani w Polsce bukmacherzy oferujący zakłady tylko w internecie mają ponad 90% obrotów w tej branży. Nic jednak dziwnego - oferują nie tylko lepsze stawki przez brak konieczności płacenia u nas podatków, ale też są lepiej rozreklamowane.

Teoretycznie w Polsce obowiązuje zakaz reklaowania się firm bukmacherskich. Jest to jednak tylko teoretyczne - w internecie ten zakaz jest łatwy do ominięcia, a w telewizji najważniejsze imprezy sportowe i tak są sponsorowane przez firmy bukmacherskie.

Firmy, takie jak bet-at-home, które w Polsce mają ogromną rzeszę klientów, reklamują się zwłaszcza na imprezach, które Polacy często oglądają. Dlatego też widujemy ich reklamy na przykład na transmisjach z Pucharu Świata w skokach narciarskich. A przecież żadna polska telewizja nie przerwie transmisji tylko z powodu takich reklam

Polaków do takich bukmacherów przyciąga jednak nie tylko reklama i oferta pozbawiona obciążeń podatkowych. Ważny jest też fakt, że kibice mogą obstawiać już dużo więcej niż tylko wynik danego spotkania. Bukmacherzy coraz częściej odchodzą też od zakładów wyłącznie sportowych. Możliwość obstawienia zwycięzcy oskarów, czy innych show telewizyjnych to już norma.

Przykłady? Czy Piotr Świerczewski wygra Taniec z Gwiazdami? Kto zostanie następnym prezydentem USA? Czy polski klub piłkarski zdąży awansować do fazy grupowej zanim Ryszard Kalisz po raz kolejny zostanie ojcem? A to tylko przykłady niezwiązane ze sportem. Jeśli chodzi o piłkę, to obstawianie np. tego, kto zostanie królem strzelców danego turnieju zamiast wyników poszczególnych meczów również jest coraz popularniejsze.

Nawet na zbliżający się mundial ludzie lubiący inwestycja długoterminowe mogą już teraz spróbować przewidzieć niektóre wydarzenia. Możliwe jest już m.in. wytypowanie finalistów, mistrza, najlepszych ekip z poszczególnych kontynentów, czy fazy wyeliminowania poszczególnych drużyn.

Ograniczanie się do piłki nożnej też byłoby już samobójstwem dla bukmacherów. Możliwość stawiania na sporty takie jak curling jest już możliwe nie tylko przy okazji igrzysk. Niemal codziennie pojawia się oferta np. na badminton, netball, krykiet, unihokej, czy nawet surfing.

Pozostaje mieć jednak nadzieje, że politycy wkrótce zaczną pracować nad ustawą hazardową, która właściwie uniemożliwia zdrową rywalizację legalnie działającym bukmacherom. Dzięki temu polscy kibice obstawiając wyniki swoich ulubionych drużyn (i nie tylko) mogliby obstawiać wyniki meczów zarówno z korzyścią dla swojego portfela, jak i dla polskiej gospodarki, czy klubów sportowych.

Polska traci kilkadziesiąt mln rocznie na ustawie hazardowej >

Więcej o: