Relacja minuta po minucie

29 lipca 2000 roku, Łódź, al. Piłsudskiego 138, g. 18. Bramki: 1:0 - Poskus (47). 2:0 - Poskus (54). 3:0 - Pawlak (65). 3:1 - Saganowski (73). 3:2 - Nosal (76). WIDZEW: Marcin Ludwikowski - Daniel Bogusz, Przemysław Urbaniak, Michał Stasiak, Maciej Stolarczyk - Rafał Pawlak, Mirosław Szymkowiak (90. Adam Kryger), Rafał Kaczmarczyk Ż, Andrius Gedgaudas (83. Chiemeze Chioma) - Marcin Zając, Robertas Poskus (74. Marcin Morawski). ORLEN: Andrzej Szyszko - Dariusz Romuzga Ż, Bartosz Jurkowski, Mike Mouzie - Maciej Pastuszka (66. Wahan Geworgian), Radosław Sobolewski (71. Mieczysław Agafon), Robert Wilk (86. Paweł Bocian), Jarosław Maćkiewicz, Jacek Dąbrowski - Marek Saganowski Ż, Mariusz Nosal. SĘDZIA: Krzysztof Słupik (Tarnów). WIDZÓW: około tysiąca.

29 lipca 2000 roku, Łódź, al. Piłsudskiego 138, g. 18. Bramki: 1:0 - Poskus (47). 2:0 - Poskus (54). 3:0 - Pawlak (65). 3:1 - Saganowski (73). 3:2 - Nosal (76).

WIDZEW: Marcin Ludwikowski - Daniel Bogusz, Przemysław Urbaniak, Michał Stasiak, Maciej Stolarczyk - Rafał Pawlak, Mirosław Szymkowiak (90. Adam Kryger), Rafał Kaczmarczyk Ż, Andrius Gedgaudas (83. Chiemeze Chioma) - Marcin Zając, Robertas Poskus (74. Marcin Morawski).

ORLEN: Andrzej Szyszko - Dariusz Romuzga Ż, Bartosz Jurkowski, Mike Mouzie - Maciej Pastuszka (66. Wahan Geworgian), Radosław Sobolewski (71. Mieczysław Agafon), Robert Wilk (86. Paweł Bocian), Jarosław Maćkiewicz, Jacek Dąbrowski - Marek Saganowski Ż, Mariusz Nosal.

SĘDZIA: Krzysztof Słupik (Tarnów). WIDZÓW: około tysiąca.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. W Łodzi od rana padał deszcz. Porządkowi kilka razy malowali linie na boisku, a sędzia długo wahał się, czy rozpocząć spotkanie.

2. - rzut rożny dla Widzewa. Po strzale głową Stolarczyka, piłka trafiła w obrońcę. Kolejny rzut rożny dla łodzian.

3. - Urbaniak podał Zającowi, jednak ten uderzył nad poprzeczką.

4. - Pawlak wrzucił piłkę w pole karne, ale Poskus nie sięgnął piłki.

6 . -Kaczmarczyk długim podaniem wypuścił Stolarczyka, ale Szymkowiakowi nie udało się dojść do piłki.

7. - rzut wolny dla Orlenu. Dośrodkował Dąbrowski, piłkę przejął Nosal i strzelił w słupek.

9. - Saganowski strzelił niecelnie z podania Nosala.

14. - Kaczmarczyk strzelił z dystansu, ale obok bramki.

15. - Maćkiewicz kopnął z linii pola karnego, ale Ludwikowski pewnie złapał piłkę.

19. - Trzeci i czwarty rzut rożny dla gospodarzy. Po krótkim rozegraniu i dośrodkowaniu Szymkowiaka Pawlak uderzył głową obok słupka.

22. - Zając przerzucił piłkę na prawą stronę, ale Gedgaudas nie zdążył do podania.

26. - pierwszy rzut rożny dla Orlenu.

29. - po dośrodkowaniu Maćkiewicza, Nosal główkował obok słupka.

33. - drugi rzut rożny dla Orlenu.

38. - Sobolewski strzelił groźnie z dystansu. W odpowiedzi Szymkowiak podał do Zająca, ale ten w niezłej sytuacji spudłował.

39. - żółta kartka dla Kaczmarczyka za faul na Maćkiewiczu.

41. - żółta kartka dla Saganowskiego za faul na Pawlaku.

Koniec pierwszej połowy.

PODSUMOWANIE PIERWSZEJ POŁOWY: Przez pierwsze minuty zdecydowanie przeważali gospodarze. Szczególnie groźne były długie podania Kaczmarczyka. Jego koledzy nie wykorzystali jednak żadnego z nich. Najczęściej na przeszkodzie stawały olbrzymie kałuże wody. Po jednej ze stron boiska utworzyło się olbrzymie bajoro. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy doszło do komicznej sytuacji, kiedy piłkarze przez blisko pół minuty nie mogli wykopnąć stamtąd piłki. W Orlenie najgroźniejszy był Nosal. Aktywni byli również Saganowski i Wilk.

Obie drużyny wznowiły mecz bez zmian.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 47. - Pawlak dośrodkował z prawej strony, a Poskus głową pokonał Szyszkę.

52. - po dośrodkowaniu Sobolewskiego Maćkiewicz niecelnie główkował.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 54. - Stasiak wyprowadził piłkę z własnego pola karnego, zagrał do Zająca, który przebiegł kilkanaście metrów i zagrał Poskusowi. Ten, mimo asysty Mouzie'go, strzelił drugiego gola.

56. - po strzale Saganowskiego piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później Nosal minimalnie przestrzelił.

60. - żółta kartka dla Romuzgi za faul na Kaczmarczyku. Z rzutu wolego kopnął Szymkowiak, minimalnie obok.

63. - po błędzie Mouzie'go Pawlak przejął piłkę i kopnął nad poprzeczką.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 65 . - po pięknej akcji Szymkowiaka i Zająca Pawlak strzelił trzeciego gola.

66. - zmiana w Orlenie: Wahan Geworgian wchodzi za Macieja Pastuszkę.

69. - po ciekawej akcji Mouzie'go Saganowski przestrzelił.

71. - zmiana w Orlenie: Mieczysław Agafon wchodzi za Radosława Sobolewskiego.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 73 . -Saganowski trafia do siatki po strzale Dąbrowskiego i interwencji Ludwikowskiego. Był to setny gol Orlenu (wcześniej Petrochemii i Petro) w ekstraklasie.

74. - zmiana w Widzewie: Marcin Morawski wchodzi za Robertasa Poskusa.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 76 . -Nosal strzela gola po akcji Geworgiana.

83. - zmiana w Widzewie: za Adriusa Gedgaudasa wchodzi Chiemeze Chioma.

86. - zmiana w Orlenie: za Roberta Wilka wchodzi Paweł Bocian.

88. - po zagraniu Gaworgiana w ostatniej chwili Bogusz wybił piłkę sprzed głowy Saganowskiego.

90. - zmiana w Widzewie: za Mirosława Szymkowiaka wchodzi Adam Kryger.

Sędzia przedłużył mecz o dwie minuty.

Koniec meczu.

PODSUMOWANIE: Znów dramatyczne spotkanie Widzewa z drużyną z Płocka. W poprzednim sezonie mecz przy al. Piłsudskiego zakończył się wynikiem 4:3 dla Widzewa. Wydawało się, że gospodarze rozgromią Orlen, ale po zdobyciu trzeciej bramki wyraźnie spasowali.

tratakami i gdyby mieli więcej szczęścia pod bramką, z pewnością wywieźliby z Łodzi punkt. Dla płockiej drużyny był to 100. mecz w ekstraklasie.