Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Seksualna łapówka dla sędziów w Libanu

Trzech sędziów z Libanu jest oskarżonych o skorzystanie z usług seksualnych trzech kobiet, w zamian za ustawienie meczu Pucharu Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej (AFC). Ich proces ma się odbyć w czerwcu.

Międzynarodowi sędziowie Ali Sabbagh i jego asystenci Ali Eid i Abdallah Taleb zgodzili się wpłynąć na wynik rozegranego 3 kwietnia meczu pomiędzy Tampines Rovers z Singapuru a indyjskim klubem East Bengal. Ostatecznie obsada sędziowska została zmieniona kilka godzin przed meczem przez AFC.

Wszyscy trzej sędziowie zaprzeczają zarzutom. Grozi im grzywna o maksymalnej wysokości 80 900 dolarów i pięcioletnie więzienie. Śledczy nie zgodzili się za wypuszczenie oskarżonych za kaucją, przebywają wciąż w singapurskim więzieniu.

Singapur w centrum walki z korupcją w piłce

Singapur znalazł się pod presją międzynarodowej opinii publicznej, po tym jak Europol ujawnił raportu o ustawieniu ponad 380 meczów piłkarskich na Starym Kontynencie. Jego obywatelem jest poszukiwany przez władze Włoch biznesmen Dan Tan.

Śledztwo w sprawie afery korupcyjnej nie pierwszy raz objęło Liban. Tamtejsza federacja piłkarska ukarała w 2013 roku 24 zawodników, za udział w ustawianiu regionalnych i międzynarodowych spotkań. Wśród nich byli reprezentanci kraju, Ramez Dayoub i Mahmoud El-Ali.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: