Piłka nożna: Cadiz CF - Amica Wronki 0:3 (0:1) w meczu sparingowym

Zwycięstwem 3:0 (1:0) nad wiceliderem hiszpańskiej III ligi zakończył się pierwszy tegoroczny sparing Amiki Wronki

Wronczanie od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w hiszpańskim kurorcie Chciclana de la Frontera. Mają tam do dyspozycji dwa trawiaste boiska. - Piłkarze trenują w znakomitych warunkach - zachwala kierownik Amiki Marek Pogorzelczyk.

Wczoraj zespół Mirosława Jabłońskiego rozegrał w pobliskim Kadyksie swój pierwszy sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Amiki był drugi zespół III ligi Hiszpanii.

- Przeciwnicy zagrali agresywnie i imponowali przy tym dobrym wyszkoleniem technicznym - mówi Pogorzelczyk. Amica wygrała jednak zdecydowanie.

Pierwszego gola zdobył uderzeniem z dystansu Arkadiusz Bąk. Dwie pozostałe bramki strzelił Jacek Dembiński, a przy obu udział miał Tomasz Sokołowski. Najpierw dokładnie zagrał do "Dembiny", a w końcówce kierunek lotu piłki po podaniu Sokołowskiego zmienił jeszcze Marcin Burkhardt.

Kolejnym rywalem wronczan będzie w sobotę rosyjski I-ligowiec Rubin Kazań.

Bramki: 1:0 Bąk (32. min), 2:0 i 3:0 Dembiński (52. i 80.)

Amica: Szamotulski - Bieniuk, Dziewicki, Kucharski - Djoković, Dżikija, Gęsior, Bąk, Ława - Mielcarski, Dawidowski. Grali także: Sobański, Burkhardt, Zieńczuk, Dembiński, Sokołowski, Bartczak.

Dudka na rowerku

Młody obrońca Amiki Dariusz Dudka nie wyjechał z zespołem do Hiszpanii. Dudka wrócił właśnie z Bochum, gdzie wyciągnięto z jego nogi śruby, które wkręcono po groźnej kontuzji, jakiej doznał już w pierwszym meczu sezonu z Polonią Warszawa. Z powodu urazu zawodnik opuścił całą rundę jesienną obecnego sezonu. - Na razie mogę jeździć tylko na rowerku, ale w poniedziałek lekarze zdejmą szwy z nogi i tydzień później będę mógł wznowić treningi z zespołem - mówi Dudka. - Liczę, że uda mi się nadrobić zaległości i być gotowym do gry przed rozpoczęciem rundy wiosennej - dodaje.