Piłka nożna. Piłkarz kopnął sędziego w głowę. Nie zagra przez 6 lat [WIDEO]

Obrońca argentyńskiej drużyny Huracan Arribenos, Leandro Schiavi, został zdyskwalifikowany na 6 lat za umyślne kopnięcie sędziego w głowę. Do zdarzenia doszło w meczu rozgrywanym na niższych szczeblach Pucharu Argentyny.

Do skandalicznej sytuacji doszło w 17. minucie spotkania pomiędzy drużynami Huracan Arribenos i Club Jorge Newberry. Arbiter tego meczu pokazał czerwoną kartkę obrońcy Leandro Schiaviemu, który - jak się później okazało - nie był w stanie pogodzić się z takim obrotem spraw. Piłkarz był na tyle sfrustrowany decyzją sędziego, że postanowił własnoręcznie wymierzyć mu sprawiedliwość. Pomogli mu w tym także jego koledzy z drużyny.

Piłkarze Huracanu nie mieli już nic do stracenia. Po kilkunastu minutach meczu przegrywali 0-2 i ich szanse na awans do kolejnej rundy były jedynie matematyczne.

Kara nie ominie również innych uczestników zdarzenia. Sześcioletnie dyskwalifikacje otrzymali także Walter Gil i Andres Alonso za pobicie sędziego. Za mniej aktywny współudział, dwuletnie zawieszenie otrzymał Lucas Rosales.

Leandro Schiavi to postać znana w całej Argentynie. Popularność do tej pory zawdzięczał młodszemu bratu Rolando Schiaviemu, piłkarzowi Boca Juniors i byłemu reprezentantowi kadry narodowej. Obrońca najwyraźniej postanowił jednak samodzielnie zapracować na swoją sławę.