Stadion Narodowy. Szef NCS zwolniony. Jest już nowy

Joanna Mucha rozwiązała kontrakt z dotychczasowym szefem Narodowego Centrum Sportu Robertem Wojtasiem - poinformowało RMF FM. To pierwsza ofiara skandalu z ?Basenem Narodowym?. Nowym szefem ma zostać Marcin Herra.

O decyzji minister sportu Joanny Muchy nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski . Narodowe Centrum Sportu to spółka zarządzająca Stadionen Narodowym w Warszawie. Zmiany są wynikiem zamieszania jakie miało miejsce z organizacją meczu eliminacji do MŚ 2014 pomiędzy Polską i Anglią.

RMF podaje również, że rezygnację złożył Janusz Kubicki, drugi z członków zarządu NCS.

- Od szefa NCS, który bierze takie pieniądze, przed tak wielkim wydarzeniem sportowym jak mecz Polska - Anglia oczekiwałbym siedzenia na stadionie przez cały tydzień przed imprezą i dbania o każdy najdrobniejszy detal. Gdyby tak robił, to może zmusiłby we wtorek rano do podjęcia trudnej decyzji o zamknięciu dachu. Zabrakło determinacji i energii - mówił niedawno na konferencji prasowej prezes rady ministrów Donald Tusk.

Nowy szef Marcin Herra to były prezes spółki PL.2012, która wykonywała działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami do Euro 2012 realizowanymi przez stronę publiczną.

Problemy z organizacją meczu Polska - Anglia

Mecz Polska - Anglia miał być rozegrany we wtorek 16 października o godz. 21. Został przełożony na środę z powodu złego stanu murawy na Stadionie Narodowym. Po kilkugodzinnych opadach deszczu boisko było zalane wodą. Delegat FIFA, po konsultacjach z sędziami, a wcześniej przedstawicielami obu ekip, uznał, że w takich warunkach rozegranie meczu jest niemożliwe.

Spotkanie odbyło się następnego dnia, co oznacza dodatkowe koszty dla PZPN. Organizator zawodów musiał opłacić m.in. wynajęcie stadionu, ochrony i katering, a także dodatkową dobę w hotelu dla reprezentacji Polski.

Więcej o: