Piłka nożna. Brazylia pokonała Argentynę

W meczu towarzyskim rozegranym w brazylijskiej Goianie gospodarze pokonali odwiecznych rywali 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Neymar.

W obu jedenastkach zagrali tylko zawodnicy z rodzimych lig. W zeszłym roku w podobnym dwumeczu Canarinhos zremisowali w Argentynie 0:0. W rewanżu pokonali u siebie przeciwników 2:0. Teraz kolejne spotkanie obie ekipy rozegrają 3 paździetnika. Wtedy również na boisku zobaczymy drużyny złożone wyłącznie z graczy występujących na co dzień w Ameryce Południowej.

W środowym meczu zwycięstwo zapewnił Brazylijczykom Neymar, wykorzystując w ostatniej minucie jedenastkę podyktowaną za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Leandro Desabato. Gwiazdor Santosu jeszcze w pierwszej połowie zaliczył też asystę przy wyrównującym trafieniu Paulinho. Argentynczykom prowadzenie dał już w 20. minucie Martinez.

W ostatnim meczu pomiędzy tymi zespołami, w którym wystąpili najlepsi piłkarze Argentyna wygrała w New Jersey 4:3. Hat-trickiem popisał się wówczas Leo Messi.