Jens Lehman chciałby reprezentować Niemcy na Paraolimpiadzie w 2016 roku

Były bramkarz reprezentacji Niemiec Jens Lehman wyznał, że chciałby wspomóc niemiecką reprezentację paraolimpijską niewidomych. W futbolu niewidomych bramkarz jest jedynym zawodnikiem, który nie musi być niewidomy.

Lehman przyznał, że byłby "bardzo zainteresowany" posadą w niemieckiej bramce na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Były gracz Arsenalu zakończył karierę reprezentacyjną po Euro 2008, zaś klubową w 2011 roku. Jednak w wywiadzie dla niemieckiego "Bilda" Lehman wyznał, że igrzyska paraolimpijskie bardzo go zainspirowały, a gra w reprezentacji paraolimpijskiem byłaby zaszczytem i świetnym powodem do wznowienia kariery.

- To bardzo interesujące, myślę, że byłbym się do tego nadawał - powiedział Lehman.

Przepisy gry w piłkę nożną dla niewidomych i niedowidzących czyli five-a-side football wymagają, by wszyscy czterej zawodnicy z pola nosili na oczach opaski zapewniające równość szans. Bramkarz nie musi natomiast być niewidomy, nie wolno mu tylko opuszczać pola karnego.

Niemieckiej drużynie nie udało się zakwalifikować na Paraolimpiadę do Londynu, więc trener Ulrich Pfisterer wyraża się o pomyśle Lehmana entuzjastycznie:

- Gdyby Jens do nas dołączył byłoby niesamowicie!

Friedhelm Julius Beucher, przewodniczący niemieckiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Sportowców, twierdzi, że przykład Lehmana byłby inspirujący dla innych byłych bramkarzy.