Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sammer: Reprezentacji Niemiec brakuje tożsamości

- Mogę zdefiniować grę Hiszpanów, Włochów i jeszcze kilku innych zespołów, ale z Niemcami mam problem - mówi były reprezentant Niemiec Matthias Sammer.

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium, pełniący niegdyś tę samą funkcję w kadrze narodowej, pochyla się nad problemami kadry. - Czy aktualnie nasza drużyna ma jakąś tożsamość? Oprócz tego, że cały czas mówimy o perspektywicznych zawodnikach? Nie widzę jej. W tej chwili nie potrafię zdefiniować tego, co prezentujemy - uważa Sammer.

Niemcy na wielkich turniejach zawsze byli zaliczani do grona faworytów. Od kilku lat reprezentacja trzykrotnych mistrzów świata gra piłkę efektowną, ale nie popartą znaczącymi sukcesami. Ostatnim było zdobycie mistrzostwa Europy w 1996 roku.

- Mogę zdefiniować grę Hiszpanów, Włochów i jeszcze kilku innych zespołów, ale z Niemcami mam problem. Nie wiem na czym stoimy. Mamy w tej chwili sporo dobrych młodych zawodników, ale przede wszystkim musimy myśleć nad wypracowaniem stylu. Podążamy w dobrym kierunku, ale musimy mieć sporo odwagi, aby pracować nad tym, o czym mówię.

W środę reprezentacja prowadzona przez Joachima Loewa przegrała u siebie z Argentyną 1:3.

Więcej o: