Piłka nożna. FIFA zadba o zdrowie zawodników

FIFA będzie wspierać badania nad przypadkami zatrzymania akcji serca wśród piłkarzy, aby zapobiec takim zdarzeniom jakie ostatnio miało miejsce w Premier League z udziałem Fabrice'a Muamby, który zasłabł w czasie meczu.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Szef biura medycznego FIFA, Jiri Dvorak, powiedział w poniedziałek, że projekt badań będzie przygotowywany podczas medycznej konferencji FIFA, która odbędzie się 23-24 maja w Budapeszcie.

- Zaprosiliśmy wszystkich lekarzy drużyn narodowych, aby wspólnie stworzyć bazę problemów jakie są związane z nagłymi zatrzymaniami akcji serca. To pomoże nam w analizie czynników ryzyka - powiedział Dvorak.

W 41. minucie spotkania pomiędzy Tottenhamem a Boltonem 23-letni, pochodzący z Zairu (obecnie Demokratyczna Republika Kongo) Muamba upadł nagle na boisko w pobliżu środkowej linii, choć nie był przez nikogo atakowany. Próbowano go reanimować, a po kilku minutach został karetką zabrany do szpitala.

Gry nie wznowiono. Sędzia Howard Webb, widząc reakcję zszokowanych zawodników, zdecydował się zakończyć spotkanie. Obecnie stan zdrowia Muamby jest stabilny, nadal przebywa on w londyński szpitalu.

Dvorak ma nadzieję, że zostaną wprowadzone zmiany, które w przyszłości pozwolą uniknąć takich dramatycznych zdarzeń.

Piłkarze na całym świecie wspierają Fabrice'a Muambę [GALERIA]

Więcej o: