Rangers - Celtic. Dramatyczne zwycięstwo bankrutów

Glasgow Rangers wygrali derbowy mecz z Celtikiem 3:2 i nie pozwolili odwiecznym rywalom na zdobycie mistrzostwa Szkocji.

Zobacz gole z derbów Glasgow na Z Czuba.tv ?

Po porażce znajdującego się na trzecim miejscu Motherwell Celtic miał szansę na zdobycie tytułu już podczas niedzielnego Old Firmy Derby na Ibrox Stadium. Rangers, którzy z powodu problemów finansowych znajdują się na krawędzi bankructwa i są prowadzeni przez zarząd komisaryczny, przegrali trzy spotkania domowe z rzędu, a kolejna porażka oznaczałaby pierwszą tak fatalną passę w 140-letniej historii klubu.

Rangers zaczęli Old Firm Derby bardzo agresywnie i już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po fantastycznym rajdzie Sone Aluko. Po pół godzinie gry z boiska wyleciał obrońca Celtiku Cha Du-Ri, który sfaulował rywala na skraju pola karnego. W przerwie na trybuny został wyrzucony trener The Bhoys, Neil Lennon, a po wznowieniu gry kolejną czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Victor Wanyama.

Goście musieli radzić sobie w dziewiątkę i bez trenera, więc kolejne gole były kwestią czasu. W 72. minucie na 2:0 podwyższył Andrew Little, a chwilę później bramkę na 3:0 zdobył Lee Wallace.

Nic nie zapowiadało takich emocji, jakie spowodowały ostatnie minuty meczu. Tuż przed końcem Carlos Bocanegra z Rangers sprokurował rzut karny i został wyrzucony z boiska, a jedenastkę wykorzystał Scott Brown. W doliczonym czasie gola na 3:2 strzelił Thomas Rogne, ale liderowi zabrakło czasu, by wyrównać.

Cały mecz na ławce rezerwowych Celtiku przesiedzieli Łukasz Załuska i Paweł Brożek.

Po porażce z Rangers Celtic pozostają liderem i tylko cud może odebrać im tytuł mistrza Szkocji. The Bhoys mają 18-punktową przewagę nad odwiecznym rywalem.

Jarosław Fojut: W Celtiku chcę iść śladami Boruca ?