Piłka nożna. Chilavert krytykuje Maradonę za jego słowa o Valdesie

Czy Victor Valdes jest słabym bramkarzem? Tak powiedział kilka dni temu o zawodniku Barcelony sam Diego Maradona. Słowa "Boskiego Diego" postanowił skrytykować były golkiper reprezentacji Paragwaju Jose Luis Chilavert. I zrobił to wyjątkowo ostro

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

Maradona w rozmowie z portalem Sport360.com stwierdził, że Valdes swoją renomę zawdzięcza tylko temu, że Barcelona jest wielką drużyną i ma świetnych zawodników z pola. - Przy takich gwiazdach nawet bramkarz wydaje się dobry, a tak naprawdę gra słabo - powiedział Argentyńczyk.

Te słowa mocno zdenerwowały Chilaverta, który nazwał je niedorzecznymi. - Dla mnie Valdes jest najlepszy na świecie. Kiedy koledzy potrzebują uspokoić grę on to robi. Ma wielkie umiejętności - stwierdził były bramkarz.

Zdaniem Chilaverta słuchanie tego, co ma do powiedzenia o piłce nożnej Maradona jest zwykłą stratą czasu. - On przecież nie ma pojęcia o futbolu. Nie wie, że piłkarze powinni troszczyć się o siebie i nie biorą narkotyków - powiedział Paragwajczyk.

Według niego obecny trener Al-Wasl Dubaj jest zwykłą zakałą futbolu. - Wyrządził tej dyscyplinie wiele krzywd. On nawet źle mówił o papieżu Janie Pawle II i właśnie dlatego został "zesłany" do pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - zakończył Chilavert.

Orgie, bójki i doping - największe skandale w angielskiej piłce

Więcej o: