Eusebio po raz trzeci trafił do szpitala

Legendarny napastnik reprezentacji Portugalii i Benfiki, Eusebio, po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trafił do szpitala. Tym razem z powodu nadciśnienia. W ciągu dwóch dni powinien jednak wrócić do domu - przewidują dyrektorzy szpitala klinicznego Lisbon Luz.

- Eusebio został przyjęty z powrotem do szpitala z powodu kryzysu nadciśnieniowego. Żeby obserwować stan jego zdrowia, zatrzymamy go na dzień lub dwa - napisali w oświadczeniu dyrektorzy szpitala Luz w Lizbonie.

Rzecznik prasowy szpitala powiedział, że Eusebio jest w dobrym stanie, cieszy się z towarzystwa rodziny i zażądał możliwości obejrzenia poniedziałkowego spotkania ligowego ukochanej Benfiki, która gra tego dnia z klubem z Guimaraesu.

W grudniu Eusebio zapadł na obustronne zapalenie płuc i trafił do szpitala na ok. dwa tygodnie. Spędził w nim święta, wrócił do domu na sylwestra.

W styczniu musiał być hospitalizowany ze względu na ostry ból szyi.

Urodzony w Mozambiku 70-latek był m.in. gwiazdą Benfiki Lizbona, z którą w 1961 i 1962 r. sięgał po Puchar Europy. Zagrał z nią jeszcze w dwóch finałach rozgrywek - po raz ostatni w 1968 r., gdy przegrała po dogrywce z Manchesterem United. "Czarna Pantera" (ze względu na szybkość i strach, jaki wzbudzał w przeciwnikach) wybitnie przysłużyła się też kadrze w wywalczeniu brązowego medalu na mundialu w 1966 r. Zdobył wtedy dziewięć bramek. To właśnie ten turniej przyniósł mu światową sławę.

Eusebio dwa razy wybierany był najlepszym napastnikiem Europy, w 1965 r. dostał Złotą Piłkę.

Tak bankrutują wielkie piłkarskie kluby. Glasgow Rangers nie są pierwsi ani ostatni ?

 

Czytaj o poprzednich kłopotach Eusebia ?

Więcej o: