Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W這ski zwi您ek pi趾arski zaleca homoseksualnym zawodnikom pozostanie w ukryciu

Przewodnicz帷y W這skiego Zwi您ku Pi趾arzy Damiano Tommasi o鈍iadczy, 瞠 doradza homoseksualnym pi趾arzom aby nie ujawniali si ze swoj orientacj. Wypowiadaj帷 si w popularnym w連okim programie telewizyjnym, w kt鏎ym rozmawiano o pi販e no積ej, polityce i homoseksualizmie Tommasi powiedzia, 瞠 coming outy mog doprowadzi do wstydu i niezr璚zno軼i.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ? -

- Powinno się do tego zniechęcać.- powiedział Tommasi - Fakt bycia wyróżnionym jako "ten, który jest gejem" nie ważne, czy jesteś piłkarzem, dziennikarzem, czy politykiem nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem, dlatego odradzałbym ujawnianie się.

- Homoseksualizm to wciąż temat tabu w futbolu. Ujawnianie swojej tożsamości seksualnej jest trudne w kazdym środowisku, ale najtrudniejsze chyba w przypadku piłki nożnej - w końcu dzielisz tam szatnię z innymi mężczyznami, a więc także intymność. W banku, czy redakcji sportowej nie masz takich problemów, ale wszędzie tam, gdzie trzeba się przebierać dochodzi do zawstydzenia i niezręcznych sytuacji - mówił Tommasi.

- Nie sądze, żeby ujawnianie się dziennikarzy, polityków czy sportowców mogło w jakikolwiek sposób pomóc innym gejom. Zawsze ryzykuje się, że najintymniejsze psrawy staną się przedmiotem publicznej dyskusji.

Tommasi, były zawodnik Romy i reprezentacji Włoch, utrzymuje, że nigdy nie spotkał piłkarza-geja, zaprzeczył jednocześnie, że zawodnicy boją się ujawniać.

- Nie sądzę, że piłkarze nie ujawniają się z powodu strachu przed odrzuceniem, ale nie robią tego z powodów osobistych. Nie sądzę, żeby była jakakolwiek potrzeba przejawiania swojej seksualnej tożsamości żeby żyć i pracować w cywilizowanym środowisku.

Serie A. W Neapolu napadają na partnerki piłkarzy ?