Piłka nożna. Zażarta dyskusja Ferdinand - Blatter

Sepp Blatter wywołał międzynarodowy skandal swoimi wypowiedziami na antenie CNN i Al Jazeery. Szef FIFA stwierdził, że w piłce nożnej nie ma rasizmu. Na te słowa ostro zareagował na Twitterze Rio Ferdinand - skrytykował Blattera i nazwał go ignorantem. Szef FIFA postanowił się bronić.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Sepp Blatter na antenie telewizji CNN mówił: - Nie ma rasizmu. Może czasami jest jakiś gest czy słowo jednego piłkarza w stronę drugiego... Ale jeśli ktoś został tym dotknięty, to powinien powiedzieć, że "to jest mecz, jesteśmy w trakcie meczu i na koniec powinniśmy uścisnąć dłonie".

Czytaj więcej o sprawie Blattera

 

Komentarze Blattera spotkały się ze zdecydowaną reakcją środowiska piłkarskiego. Na Twitterze odpowiedział mu m.in. obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand. Oto trzy jego wpisy:

"Seppie Blatterze, twoje komentarze na temat rasizmu są tak protekcjonalne, że to prawie śmieszne. Jeśli kibice skandują rasistowskie hasła, a potem podają nam dłonie, to jest ok?"

"FIFA wybiela wypowiedzi Blattera zamieszczając jego zdjęcie z czarnym mężczyzną..."

"To materiał na komedię!"

Zarzutów Ferdinanda szef FIFA postanowił nie pozostawić bez komentarza. Na Twitterze , a jakże, napisał tak:

"Ten 'czarny człowiek', jak go nazwałeś, ma imię: Tokyo Sexwale. Wykonał ogromną pracę przeciwko rasizmowi i apartheidowi w Afryce..."

"Mamy na koncie kilka wspólnych działań na rzecz podnoszenie świadomości w temacie walki z rasizmem w RPA...

"FIFA ma długą tradycję i osiągnięcia w kwestii przeciwdziała dyskryminacji, które będą kontynuowane"

Rio Ferdinand, nie można oprzeć się wrażeniu, że bardzo ironicznie, odpisał:

"Powiedzenie tego, co pan powiedział na temat rasizmu w piłce, pokazało pańską ignorancję w tym temacie."

"Myślę, że ma pan teraz pełne poparcie kobiet, społeczności gejowskiej i ludzi, którzy są przeciwko rasizmowi w piłce nożnej..."

"Jeśli chcemy wyeliminowania rasizmu ze społeczeństwa, boisko piłkarskie to dobre miejsce, by zaangażować miliony ludzi na całym świecie"

Więcej o: