Reprezentacja. Prasa po Korei: Kapitan daje znak

W piątek polska kadra zremisowała w Seulu z Koreą Południową 2:2 po bramkach Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Sobotnia prasa szczególnie docenia wielką rolę kapitana reprezentacji. "Kuba przedarł się przez Koreańczyków", "Kapitan daje znak" - to niektóre z tytułów.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Gramy Euro 2012 ?

Fakt: Błaszczykowski uratował remis

Kiedy w Seulu zanosiło się na kolejną wpadkę biało-czerwonych, koszmarny błąd koreańskich obrońców wykorzystał Błaszczykowski. Aż strach pomyśleć jakim wynikiem skończyłby się mecz, gdyby w naszej reprezentacji zabrakło zawodnika Borussii. We wtorkowym spotkaniu z Białorusią pozostali kadrowicze powinni przynajmniej zbliżyć się do jego poziomu - relacjonuje Fakt.

Przegląd Sportowy: Były tylko momenty

We wrześniowym spotkaniu w Gdańsku z Niemcami Polacy nie byli w stanie utrzymać prowadzenia 2:1, wczoraj podnieśli się, mimo, że przegrywali 1:2. Jedno się tylko nie zmieniło - w kluczowych momentach obu spotkać tradycyjnie najaktywniejszy był Jakub Błaszczykowski - zauważa dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Kuba prawdziwym kapitanem kadry nawet grając ogony w Borussii

 

Super Express: Kuba przedarł się przez Koreańczyków

Na niego zawsze możemy liczyć! Jakub Błaszczykowski (26 l.) rozegrał w Seulu świetny mecz, a dzięki jego bramce i asyście Polska zremisowała z Koreą 2:2. Jeden Kuba zasłużył na pochwały, drugi - znów pokazał, że na reprezentację jest po prostu dramatycznie za słaby. Po kolejnym pokazie nieporadności w wykonaniu Jakuba Wawrzyniaka (28 l.) musimy na gwałt szukać lewego obrońcy - ocenia Super Express.

Rzeczpospolita: Kapitan daje znak

Gdy do Euro pozostało dziewięć miesięcy, w meczu, na który trzeba było przejechać pół świata, to Błaszczykowski dał sygnał do walki. Siedem minut przed końcem, kiedy Polakom zazwyczaj brakuje sił, a w meczu z Koreą w drugiej połowie byli gorsi, kapitan odebrał jednak piłkę rywalowi, jakby grali na podwórku - czytamy w relacji Rzeczpospolitej.

Gazeta Wyborcza: Kadra Smudy nie przegrywa

Na razie kadra przestała przegrywać - w dziewięciu tegorocznych sparingach pokonała ją tylko Litwa i Francja. Zaczęła strzelać gole - sześć w czterech ostatnich występach. Ale drużyna Smudy wciąż nie przestała goli tracić i dlatego choć w czterech ostatnich sparingach Polacy zawsze pierwsi zdobywali bramkę, pokonali tylko Gruzję.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu Koreą Południową

 

Gra dla Polski to najlepsze uczucie na świecie - Wojciech Szczęsny  ?

Więcej o: