Piłka nożna. Collina za przerywaniem meczów z powodu wulgarnych przyśpiewek kiboli

Były sędzia piłkarski Pierluigi Collina jest za wprowadzeniem przepisu o przerywaniu spotkań z powodu wulgarnych przyśpiewek kiboli podczas meczów. O tym pomyśle rozmawiano podczas czwartkowego spotkania sędziów UEFA.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

W ojczyźnie Colliny, Włoszech, jest przepis, który umożliwia sędziom przerywanie meczów, gdy z trybun padają hasła rasistowskie. Tak stało się np. w ubiegłym sezonie w meczu Interu Mediolan z Cagliari, gdy arbiter przerwał mecz na trzy minuty, gdy obrażano napastnika Nerazzurrich, Kameruńczyka Samuela Eto'o.

Collina chce, aby można było przerywać mecze, gdy z trybun słychać będzie jakiekolwiek wulgarne lub obraźliwe hasła.

W poprzedniej kolejce Premier League podczas meczu Arsenalu Londyn z Tottenhamem Hotspur niektórzy fani gospodarzy oraz gości nie przebierali w środkach, aby dokuczyć rywalom. Pierwsi na celownik wzięli szkoleniowca Arsenalu Arsene'e Wengera, którego obrażali, nazywając go pedofilem.

Z kolei grupa kiboli Arsenalu skupiła się na byłym piłkarzu tego klubu, obecnie napastniku Tottenhamu Emmanuelu Adebayorze. W niewybredny sposób odnieśli się do tragicznych wydarzeń w Pucharu Narodów Afryki w 2010 roku, gdy po ataku terrorystów na autokar reprezentacji Togo zginęły trzy osoby. "To powinieneś być ty!" - krzyczeli w niedzielę pod adresem Adebayora.

Więcej o: