Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny: Nie zawsze wszystko da się obronić

- Byłem pod dużym wrażeniem Borussii - powiedział na antenie nSportu po zremisowanym 1:1 meczu w Dortmundzie bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny. Polak bronił dobrze, choć puścił gola w 88. minucie. Portal Goal.com ocenił jego występ na 7 w 10-stopniowej skali, a według Bilda był najlepszym graczem swojego zespołu.

Zczuba.tv: Wtorkowe bramki Ligi Mistrzów ?

- Robert [Lewandowski - red.] nic nie strzelił, Kuba [Błaszczykowski - red.] nic nie strzelił, więc chyba powinienem być zadowolony z tego meczu. Choć nikt nie lubi tracić gola w końcówce. Powinienem to obronić, stać tam i nawet bez rąk to obronić. Nie, to żart. Tak naprawdę to świetny strzał i nie zawsze da się wszystko obronić - powiedział polski bramkarz Arsenalu.

- Byłem pod dużym wrażeniem Borussii. Potrafiła bardzo wysoko odebrać piłkę. Ma w składzie kilka indywidualności najwyższego formatu. Wydaje mi się, ze jesteśmy faworytami tej grupy - dodał.

Dobre noty Szczęsnego

Portal Goal.com na zawodnika meczu wybrał Robina van Persiego (7.5), który strzelił jedynego gola dla Arsenalu. Równie wysoką notę otrzymał Laurent Koscielny. Szczęsnego oceniono na 7, podobnie jak w redakcjach Sky Sports i Telegraph. - Wykonał parę ważnych interwencji i przypomniał, że problemy Arsenalu leżą gdzie indziej niż między słupkami - napisał Henry Winter z Telegraph.

Noty Polaków grających w barwach Borussii nie są aż tak zgodne. Oceny Roberta Lewandowskiego wahają się od 5 o 7, a Łukasza Piszczka - od 6 do 7. Występ Kuby Błaszczykowskiego, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych pozostał raczej niezauważony.

Goal.com (1-10)

Szczęsny - 7, Piszczek - 6, Lewandowski - 6, Błaszczykowski - 6

Sky Sports (1-10)

Szczęsny - 7, Piszczek - 7, Lewandowski - 7, Błaszczykowski - 6

Telegraph (1-10)

Szczęsny - 7, Piszczek - 6, Lewandowski - 5, Błaszczykowski - brak

Niemcy pod wrażeniem polskiego bramkarza

Występ Szczęsnego najbardziej docenili dziennikarze Bilda, według których zasłużył na 2 w odwróconej, 6-stopniowej skali i miano najlepszego zawodnika Arsenalu na spółkę z Robinem van Persie (graczem meczu wybrano Matsa Hummelsa). Polacy z Borussii wypadli blado, szczególnie Lewandowski i Błaszczykowski.

Bild (6-1)

Szczęsny - 2, Piszczek - 3, Lewandowski - 4, Błaszczykowski - 4

Liga Mistrzów. Jak Borussia z Arsenalem zremisowała (ZDJĘCIA)

 

Czytaj więcej o meczu Borussia - Arsenal ?

Więcej o: