Piłka nożna. Rusza młodzieżowa Liga Mistrzów

Już dzisiaj rusza młodzieżowa Liga Mistrzów. Na boiskach Europy zagrają piłkarze, którzy typowani są na wielkie gwiazdy. W turnieju bierze udział m.in. Barcelona, Inter i Liverpool.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

W turnieju, którego oficjalna nazwa to NextGen Series mogą brać udział tylko zawodnicy poniżej 19. roku życia (każdy klub może też powołać trzech graczy U-20). - Kto wie, może będziemy świadkami rozwoju nowego Messiego, Ronaldo czy Gerrarda! - pisze dziennikarz "Daily Mail", Mark Warburton.

Największe europejskie kluby od lat planowały stworzenie młodzieżowej wersji Ligi Mistrzów. W NextGen Series znajdują się cztery grupy po cztery zespoły. Każdy zagra z każdym dwukrotnie, u siebie i na wyjeździe - tak jak w prawdziwej LM. Nie wiadomo jeszcze gdzie odbędzie się faza pucharowa turnieju, ale najczęściej wymieniane jest Abu Zabi.

Terminarz młodzieżowej LM ?

- Nie ma wątpliwości, że chłopcy będą musieli się pomęczyć, co nie zawsze jest regułą w lidze rezerw - mówi szef akademii Liverpoolu, Frank McParland.

Głównym celem NextGen Series jest wypromowanie zawodników, którzy znajdują się w okresie przejściowym pomiędzy rezerwami a pierwszą drużyną. - 18-letni i 19-letni piłkarze potrzebują wyzwania, które pomoże im w awansie do pierwszego zespołu - tłumaczy McParland.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane już dzisiaj. Marsylia zmierzy się z Celtikiem, Liverpool ze Sportingiem Lizbona, Ajax z Aston Villą, a Basel z Tottenhamem.

Grupa 1.

Barcelona, Celtic, Manchester City, Marsylia

Grupa 2.

Liverpool, Molde, Sporting Lizbona, Wolfsburg

Grupa 3.

Ajax, Aston Villa, Fenerbahce, Rosenborg

Grupa 4.

Basel, PSV Eindhoven, Inter Mediolan, Tottenham

Guardiola: Real jest lepszy od Barcelony ?

Więcej o: