Smolarek w czwartek zadebiutuje w Al Khor?

W czwartek o 20:30 czasu polskiego Euzebiusz Smolarek stanie przed szansą debiutu w lidze katarskiej. Jego nowy klub - Al Khor zmierzy się z zespołem Al Markhiya.

Francuski trener Alain Perrin liczy na pierwsze punkty w rozgrywkach. W pierwszym meczu jego piłkarze przegrali 2:4 z Lekhwią. W kolejnym spotkaniu Perrin będzie mógł już skorzystać z Euzebiusza Smolarka. Załatwione zostały już formalności związane ze zgłoszeniem go do rozgrywek. Reprezentant Polski brał udział w ostatnim treningu swojego zespołu. Jak powiedział szkoleniowiec, "dobrze prezentował się pod względem fizycznym", a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadebiutował już przeciwko Al Markhiya

Smolarek playmakerem

Z transferem Polaka wiążę się w Al Khor spore nadzieje. Kibicom został przedstawiony jako gwiazda. Co ciekawe Alain Perrin szykuje dla niego na boisku rolę...playmakera. Francuz liczy na "doświadzczenie oraz młodzieńczą fantazję" Polaka i ma nadzieję, że były reprezentant Polski będzie stanowił o obliczu jego drużyny.

Smolarek: Oferta z Kataru? Nie do odrzucenia

Dostałem propozycję i, jak to się mówi, nie mogłem powiedzieć "nie". Była bardzo konkretna. Wszystko potoczyło się szybko, obu stronom zależało na podpisaniu kontraktu. Dla mnie najważniejsze, że w zespole chciał mnie francuski trener Allain Perrin. To daje nadzieję, że będę grał - mówił Sport.pl tuż po przenosinach do Al Khor Smolarek.

Kariera Smolarka na zakręcie: Od młodzieżówki Feyenoordu do rozstanie z Polonią"

Więcej o: