Niemcy zachwycone Goetzem: "Chłopaku, jesteś obłędny"

Reprezentacja Niemiec pokonała w środę w sparingu Brazylię 3:2. Po raz pierwszy od początku spotkania zagrał 19-letni Mario Goetze z Borussii Dortmund, który w Niemczech porównywany jest do Messiego i nazywany "Goetzinho".

"Bild" pisze, że "Goetzinho" był najlepszym Brazylijczykiem na boisku i tytułuje relację z meczu "Chłopaku, jesteś obłędny". Cała niemiecka prasa rozpływa się w zachwytach nad młodym pomocnikiem, dla którego był to siódmy występ w reprezentacji.

Pierwszą bramkę zdobył dopiero w 61 min. Schweinsteiger z rzutu karnego. W polu karnym faulowany przez Lucio był Kroos, do którego piłkę podawał właśnie Goetze.

Po raz kolejny Goetze zabłysnął sześć minut później. Dostał dobre podanie, świetnie wybiegł przed obrońców, minął Julio Cesara z prawej strony i nie miał kłopotów z trafieniem do pustej siatki.

- Mario w każdej sytuacji znajduje proste rozwiązanie - chwali trener reprezentacji Niemiec, Joachim Loew.

- Jestem po prostu szczęśliwy, że poszło gładko i cieszę się każdą chwilą - skomentował młody bohater.

Goetze zadebiutował w Bundeslidze w listopadzie 2009 r. W końcówce meczu zastąpił Jakuba Błaszczykowskiego. Dziś czołowemu reprezentantowi Polski właśnie przez Goetzego grozi wylądowanie na ławce rezerwowych.

- Mario Goetze jest nie do powstrzymania. Nie ma lepszego piłkarza od niego. Mija przeciwników jak tyczki. Jeśli chodzi o technikę i rozumienie gry ma takie same możliwości jak Messi. Jest tak samo instynktowny - zachwycał się niedawno Beckenbauer.

- To absolutnie unikalny talent - dodaje Oliver Bierhoff.

Zawodnikami Borussii są też Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Nastoletnie gwiazdy sportu. Zobacz siedmioro, którzy osiągnęli najwięcej przed 18-ką ?

 

Czytaj wszystko o meczu Polska - Gruzja ?

Więcej o: