Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Chelsea składa oficjalną skargę w sprawie antysemityzmu wobec jej piłkarza

Chelsea Londyn wystosowała oficjalną skargę do Malezyjskiego Związku Piłki Nożnej w związku z antysemickimi incydentami podczas towarzyskiego meczu przeciwko klubowi Malaysia XI. W czasie spotkania z trybun obrażany był izraelski piłkarz The Blues Yossi Benayoun.

Podczas spotkania, zakończonego zwycięstwem Chelsea 1:0, przy każdym kontakcie z piłką Benayouna z trybun rozlegały się gwizdy i buczenie. - Bez względu na to, że większość fanów zachowywała się odpowiednio, to przez część z nich Yossi był obrażany. Był obiektem antysemickich zachowań - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Chelsea.

- Takie zachowanie jest absolutnie nie do zaakceptowania w dzisiejszym futbolu. Nasza skarga w tym przypadku jest konieczna - można przeczytać dalej.

Transfery. Barca tanio kupiła efektownego piłkarza! Sanchez będzie rywalizować z Pedro

- Nasz pobyt w Malezji był pozytywnym doświadczeniem. Szkoda, że takie zachowanie garstki ludzi popsuło ogólne wrażenie - zakończono.

Malezja jest muzułmańskim krajem, który nie uznaje i nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Silnie popiera za to Palestynę.

Malezyjczycy umniejszają wagę wygwizdania Benayouna

Były malezyjski sędzia piłkarski Peter Velappan powiedział, że kpienie z zawodnika było niesportowe, ale trudne do uniknięcia.

- To oczywiście niesportowe. Ale rozprzestrzenia się w europejskich krajach... No ale zwłaszcza w wielonarodowej Malezji powinniśmy świecić przykładam - mówi Velappan.

Sekretarz 750-osobowego fan klubu Chelsea w Malezji Mei Tang pochwalił "The Blues" za przywiezienie całego składu, w tym Benayouna.

- Nie unikniesz tego, to muzułmański kraj. Trzeba coś takiego przewidzieć - powiedział Mei Tang. - Ale to piłka nożna. Powinni odstawić politykę na bok.

Więcej o: