Cudotwórca w Londynie. Jak szybko Conte wprowadzi Tottenham na szczyt?

Kibice Tottenhamu byli bliscy depresji, ale eksplodowali entuzjazmem, gdy dowiedzieli się, że Antonio Conte przejmie ich zespół. Włoch przyzwyczaił nas do tego, że zawsze doprowadza swoje drużyny do wygrywania, ale w Londynie czeka go jedno z największych wyzwań w karierze.

Tottenham miał mocarstwowe plany, ale tak szybko jak jego pościg za elitą wystartował, tak szybko się zakończył. Za czasów Mauricio Pochettino klub dotarł do finału Ligi Mistrzów, ale kolejnego kroku do przodu nie zrobił, nawet mimo przeprowadzki na fenomenalny, nowiutki stadion. Ery Jose Mourinho i Nuno Espirito Santo okazały się katastrofami, ale lekiem na całe zło okazać się ma Antonio Conte.

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Legia z Napoli w nowych koszulkach. Kibice grzmią. 'Pod żałobny nastrój'Sensacyjne informacje! Legia rozważa kolejną zmianę trenera. Już teraz

Włoch ma łatkę trenera, z którym nie warto zadzierać. Wybierając go, Tottenham, którego ligowe mecze można oglądać na antenach CANAL+, sięgnął po najlepszą opcję na rynku. Nie ma wątpliwości, że 52-latek osiągnie sukces, bo do tej pory udawało mu się to praktycznie w każdym klubie. Zdobywał mistrzostwa z Chelsea, Juventusem czy Interem, promował Bari i Sienę do Serie A, a bodaj najsłabsza w historii kadra Włoch pod jego wodzami na Euro 2016 rozegrała co najmniej solidny turniej. Z wielu miejsc odchodził pozostawiając spaloną ziemię w relacjach z dyrektorami, ale wyróżniało go to, że zawsze działał na własnych warunkach, co podobało się i piłkarzom, i kibicom.

Conte to indywidualista, perfekcjonista i człowiek nieznoszący sprzeciwu. Praca z nim nie jest dla każdego, o czym niedawno mówił Cesc Fabregas. Z jednej strony chwalił on trenera, przy którym mocno się rozwinął, z drugiej – narzekał na to, że szkoleniowiec próbował uczyć blisko 30-letniego pomocnika podstaw gry w piłkę nożną. Ale z Włochem już tak jest. Nie cierpi przegrywać, widzi futbol na swój sposób i pomaga przenieść to na zawodników, którzy przy nim zwykli się błyskawicznie rozwijać, jak w Juventusie Paul Pogba czy w Interze Mediolan Romelu Lukaku, który właśnie pod wodzą Conte rozegrał najlepszy sezon w karierze.

CONMEBOL chciał kontrowersyjnych zmian w piłce nożnej. Jest oficjalna decyzjaCONMEBOL chciał kontrowersyjnych zmian w piłce nożnej. Jest oficjalna decyzja

CV Antonio Conte pokazuje, że ma on rękę do pracy z napastnikami i to będzie jedno z jego głównych zadań w Tottenhamie, gdzie trzeba obudzić Harry'ego Kane'a. Anglik, jeden z najlepszych snajperów na świecie, w ostatnim czasie grał słabo, a jego przyszłość stanowiła zagadkę. Niepewność związana z gwiazdorem była zresztą jednym z powodów, dla których Włoch odrzucił letnie zakusy Kogutów. Teraz panowie dostaną przynajmniej kilka miesięcy, by znaleźć rozwiązanie dotychczasowych kłopotów, a latem 52-latek prawdopodobnie zbuduje nowy Tottenham, bo jego zatrudnienie wiąże się ze zgodą na wydawanie pieniędzy w dostosowywaniu drużyny do potrzeb Conte.

Sytuacja Tottenhamu w tabeli Premier League nie jest dramatyczna, ale do ideału jej daleko. Conte ma zespół słabszy od przeciwników, ale pokazywał już, że jest w stanie dokonywać cudów, które będzie można oglądać na antenach CANAL+. Gwiezdne wojny w Premier League toczą się bowiem nie tylko na boiskach, ale i na ławkach trenerskich, bo skala talentów szkoleniowców pracujących na Wyspach przebija każdą inną ligę na świecie

Więcej o: