Najbardziej lubimy to, co już znamy. Wraca PKO Ekstraklasa, wracają (nie)dawne gwiazdy

Wraca PKO Ekstraklasa, wracają (nie)dawne gwiazdy. Letnie okno transferowe w Ekstraklasie znów stoi pod znakiem powrotów do Polski.

Prawo inżyniera Mamonia z „Rejsu" mówi, że najlepiej lubimy to, co już znamy. Coś o tym powiedzieć mogą szefowie klubów Ekstraklasy. Rok temu mówiliśmy o „lecie powrotów", bo na nasze boiska wracali np. Artur Boruc czy Michał Kucharczyk, ale teraz dyrektorzy poszli o krok dalej. Bo nowych-starych piłkarzy jest jeszcze więcej, co powinno pozytywnie wpłynąć na poziom rozgrywek.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Transfery w PKO Ekstraklasie. Nowe-stare gwiazdy

Najwięcej mówi się o powrocie, który powrotem de facto nie jest. Ale o związku Lukasa Podolskiego z Górnikiem mówiło się tak długo i tak dużo, że zasługuje on na wspomnienie w tym zestawieniu. Tym bardziej, że – jak podkreśla sam 36-latek – zależało mu, by na koniec kariery wrócić do Polski. Piłkarz wie, że sportowo nie da zabrzanom tyle, ile mógłby jeszcze kilka lat temu, ale daje on klubowi szansę zrobienia kolosalnego kroku do przodu pod względem organizacyjnym czy marketingowym.

Lukas PodolskiPoważna deklaracja Lukasa Podolskiego. "Ja wiem, że robiliście sobie żarty"

Z wizerunkowym „sprzedawaniem" powrotów polskie kluby problemów jednak nie miały. Jagiellonia „ministra obrony narodowej". W ten sposób przedstawiany był Michał Pazdan, który w Ekstraklasie zagra po dwuipółletniej przerwie. Dawny reprezentacyjny stoper to gwarancja poziomu, o czym wiedział też Podolski, który kusił 34-latka możliwością wspólnej gry w Górniku. Ale w Zabrzu od nowego sezonu występować będzie inny nowy-stary piłkarz znany z ligowych boisk. To bramkarz Grzegorz Sandomierski

>> TUTAJ możesz wykupić dostęp do platformy CANAL+ Online, gdzie obejrzysz m.in. wszystkich 306 meczów PKO Ekstraklasy oraz programy publicystyczne na jej temat

Zresztą, Jagę i Górnika łączą też inne powroty. Białostoczanie mają nowego-starego trenera Ireneusza Mamrota oraz nowego-starego gwiazdora w osobie Daniego Quintany. A zabrzan poprowadzi klubowa legenda, Jan Urban, który do Polski wrócił po trzyletniej przerwie.

Lukas PodolskiDlatego Podolski został legendą reprezentacji Niemiec, a nie Polski. "Co miałem zrobić?"

Transfery w PKO Ekstraklasie. Lech Poznań królem „powrotowego polowania"

W Płocku kibice będą mogli ponownie oglądać Dominika Furmana, który wrócił do domu po nieudanym roku w Turcji. Wisła zgotowała mu ciekawe przywitanie, dedykując mu filmik w stylu popularnych memów nazywanych „Drop it". W Bruk-Becie Termalice Nieciecza grać będzie znany z Legii Adam Hlousek, w Górniku Łęczna odbudowywać formę będzie ośmiokrotny reprezentant kraju Janusz Gol, a w Pogoni Szczecin Adriana Benedyczaka zastąpić ma Piotr Parzyszek.

 

Królami „powrotowego polowania" byli jednak działacze Lecha. Skłonili oni do powrotu do Polski aż trzech zawodników. 27-letni Radosław Murawski, który ostatnio grał dla Palermo i Denizlisporu, powinien być liderem środka pola Kolejorza. Artur Sobiech ma, w zależności od systemu, stanowić alternatywę lub partnera dla Mikaela Ishaka, natomiast Barry Douglas ma na lewej obronie zastąpić Tymoteusza Puchacza. I niewykluczone, że będzie nad nim nadwyżką. W końcu, mówimy o obrońcy, który przez ostatnie trzy sezony był regularnie grał w angielskiej Championship, poziomem zdecydowanie przewyższającej naszą ligę.

Lukas Podolski nie wytrzymał po pierwszym meczu w Górniku. Lukas Podolski nie wytrzymał po pierwszym meczu w Górniku. "Zawsze robicie jakiś dramat"

Lech mógł jeszcze umocnić się w roli króla polowania, ale jego działacze nie dogadali się z Damianem Kądziorem. Skrzydłowy po długich negocjacjach z Kolejorzem ostatecznie zdecydował się skorzystać z propozycji Piasta Gliwice, który wykupił go z hiszpańskiego Eibaru.

Transfery w PKO Ekstraklasie to nie tylko powroty

Letnie okno transferowe w PKO Ekstraklasie stało pod znakiem powrotów, ale nie tylko nimi warto się emocjonować. W Legii z bardzo dobrej strony pokazał się Mahir Emreli, w Rakowie wiążą duże nadzieje z bramkarzem Vladanem Kovaceviciem, a Radomiak sprowadził Goncalo Silvę, który przez ostatnich sześć lat był liderem i kapitanem portugalskiego Belenenses. Do Polski w letnim oknie napłynęło sporo jakości, co powinno dodać rozgrywkom kolorytu. Sezon PKO Ekstraklasy ruszy już w piątek, 23 lipca, a możliwość obejrzenia wszystkich 306 meczów dostępna będzie tylko na antenach CANAL+. Dostęp do platformy CANAL+ Online wykupić możesz TUTAJ.

Więcej o: