Rewolucja w Barcelonie. Trudne do zaakceptowania przez zawodników

Już w najbliższą sobotę na Camp Nou po raz kolejny zobaczymy debiut Xaviego. Tym razem jednak Hiszpan wystąpi po raz pierwszy w roli trenera FC Barcelony. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że dojdzie do tego w meczu derbowym z Espanyolem. Początek meczu o 21:00. Transmisja w CANAL+ Sport 2.

FC Barcelona w dalszym ciągu zmaga się z ogromnymi problemami nie tylko finansowymi, ale być może przede wszystkim sportowymi. Drużyna prowadzona przez Ronalda Koemana w ostatnim czasie z każdym kolejnym meczem popadała w coraz większy marazm, co doprowadziło ostatecznie do zwolnienia Holendra ze stanowiska trenera. W tym momencie prezydent klubu Joan Laporta nie miał wyjścia i musiał zdecydować się na ruch, o którym mówiło się już od dawna. Sprowadził więc na ławkę trenerską prosto z Kataru Xaviego Hernandeza. 

Zobacz wideo Irracjonalny hype wokół Matty'ego Casha. "Mnie to przeraża"

Zbliża się debiut Xaviego Hernandeza w nowej roli. Czy uda mu się poprawić sytuację FC Barcelony?

To, że Xavi prędzej czy później wróci do Barcelony, wiadome było już od dawna. Pozostawało tylko pytanie kiedy do tego dojdzie. Prawdopodobnie jednak nawet on sam nie spodziewał się, że dojdzie do tego aż tak szybko. W ubiegłym tygodniu został w każdym razie przedstawiony jako nowy trener FC Barcelony i rozpoczął wprowadzać swoje porządki w klubie.

Wraz z rozpoczęciem pracy przez Hiszpana w mediach zaczęły się pojawiać informacje o porządkach, jakich miał się dopuszczać przede wszystkim w sztabie medycznym drużyny. Oprócz tego pojawiały się doniesienia na temat trudnych do akceptowania przez piłkarzy zasad w drużynie dotyczących używania telefonów, czy też spóźniania się na treningi i zbiórki. Widać było jednak, że atmosfera w zespole jest dobra, a w sieci pojawiały się filmiki, na których Xavi uczestniczy aktywnie w treningach ze swoimi podopiecznymi. 

Nowy trener FC Barcelony wpłynął także mocno na Joana Laportę i namówił go na transfer swojego byłego kolegi z boiska Daniego Alvesa. Brazylijczyk występował na Camp Nou w latach 2008-2016, ale prezydent klubu nie był specjalnie przekonany do tego ruchu. Obrońca ma już w końcu 38 lat na karku i najlepszy okres w karierze za sobą, ale zgodził się na grę prawie za darmo.

Dzięki przerwie reprezentacyjnej Xavi Hernandez miał więc nieco więcej czasu na pracę z drużyną i wprowadzenie własnych zasad w klubie. Przyszedł jednak czas na najważniejszy test, czyli debiut w roli trenera FC Barcelony. Dojdzie do tego już w najbliższą sobotę 20 listopada i to nie w byle jakim meczu. Tego dnia na Camp Nou dojdzie do spotkania derbowego z Espanyolem w ramach 14. kolejki LaLiga. W normalnych okolicznościach to zapewne Barca byłaby faworytem tego spotkania, ale sytuacja w tabeli wskazuje na coś innego. Espanyol jest co prawda o dwie pozycje niżej (11. miejsce), ale dorobek punktowy obie drużyny mają taki sam (17 pkt).

Gdzie i kiedy oglądać debiut Xaviego w roli trenera FC Barcelony?

Do debiutu Xaviego Hernandeza w roli trenera FC Barcelony dojdzie w sobotę 20 listopada. Rozpoczęcie meczu derbowego z Espanyolem na Camp Nou zaplanowane jest na godzinę 21:00. Transmisję tego spotkania będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ Sport 2 oraz online w aplikacji CANAL+.

Więcej treści znajdziesz na JA+ Sport

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.