Koronawirus w reprezentacji Czech. Czterech piłkarzy nie zagra w meczu Ligi Narodów

Czterech piłkarzy reprezentacji Czech nie zagra w piątkowym spotkaniu Ligi Narodów ze Słowacją. U jednego z członków sztabu szkoleniowego drużyny narodowej wykryto obecność koronawirusa. W związku z czym dwóch piłkarzy wysłano na kwarantannę, jeden nie uzyskał zgody od klubu, a dodatkowo kadrę opuścił Lukas Masopust.

Badania Tomasa Souceka (West Ham United) oraz Patrika Schicka (AS Roma) dały wynik negatywny, jednak władze drużyny narodowej z powodu bliskiego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem postanowiły odesłać piłkarzy na kwarantannę. Zgrupowanie opuścił także Lukas Masopust, a do składu nie dołączył Ondrej Kolar - bramkarz reprezentacji.

Zobacz wideo "Liga Narodów to pieniądze, prestiż i poligon doświadczalny"

Reprezentacja Czech z problemami przed Ligą Narodów. Sparta Braga broni swojego bramkarza

Reprezentacja Czech postanowiła opóźnić wylot do Bratysławy i dotrze na miejsce dopiero w czwartek. Wykryta obecność wirusa u jednego z członków sztabu szkoleniowego przysporzyła dodatkowych problemów selekcjonerowi kadry. Zaistniała sytuacja sprawiła, że do drużyny narodowej na mecz ze Słowacją nie dołączy także bramkarz reprezentacji, Ondrej Kolar. Slavia Praga, którą reprezentuje zawodnik, zastosowała działania prewencyjne i nie udzieliła mu zgody na wyjazd. 

Władze czeskiego klubu żądały początkowo odwołania wszystkich piłkarzy, którzy otrzymali powołanie na mecze Ligi Narodów, jednak zatrzymano jedynie bramkarza zespołu. Ewentualne rozprzestrzenienie się wirusa w zespole utrudniłoby występy Slavii Praga w najbliższych tygodniach. Klub pod koniec września rozpoczyna mecze eliminacyjne do Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem drużyny będzie Young Boys Berno. 

Mecz zaplanowany w ramach pierwszej rundy Ligi Narodów będzie trzecim spotkaniem obu reprezentacji w rozgrywkach. Dwa lata temu Czechy dwukrotnie wygrały ze Słowacją (2:1, 1:0). Piątkowe spotkanie rozegrane zostanie na stadionie w Bratysławie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:45. 

Więcej o: