Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Manchesteru City przyłapany na łamaniu kwarantanny. Absurdalna wpadka

Phila Fodena czekają rozmowy wychowawcze w Manchesterze City. 20-latek został przyłapany na uprawianiu beach soccera na plaży w Formby, 70 kilometrów od Manchesteru. Jakby tego było mało, robił sobie wspólne zdjęcia z kibicami, co można już uznać za mały absurd.

Phil Foden - wschodząca gwiazda Manchesteru City - jest kolejnym piłkarzem Premier League, który złamał zasady obowiązujące w czasie pandemii koronawirusa. 20-latek został sfotografowany na plaży w Formby w północno-zachodniej części kraju, w trakcie gry w beach soccera z nieznajomymi.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Ta awantura z tym transferem tak długo trwała, że prawie się rozpłakałem w domu

Foden nie tylko kopał piłkę na plaży, ale został też przyłapany na pozowaniu do zdjęć z fanami. Dla angielskiego piłkarza, przygotowującego się do wznowienia rozgrywek, to sytuacja niedopuszczalna. Chociaż kluby Premier League od dwóch tygodni szykują się do restartu rywalizacji i trenują już w dużych grupach, to zawodnikom wciąż zaleca się zachowywanie dystansu społecznego. Poza treningami piłkarze nie powinni opuszczać domów, nawet w celu wyjścia do sklepu.

Zachowanie Fodena zdenerwowało Manchester City, który zarzucił młodemu pomocnikowi nie tylko łamanie zaleceń w trakcie pandemii, ale także ryzykowanie kontuzji. Piłkarza czekają rozmowy w klubie, jednak nie wiadomo, czy zostanie on ukarany. Kyle Walker, który w poprzednim miesiącu dwukrotnie złamał zasady kwarantanny, nie spotkał się z żadnymi sankcjami.

Rozgrywki Premier League mają zostać wznowione 17 czerwca. Manchester City będzie jedną z pierwszych drużyn, która wybiegnie na boisko. Za dwa tygodnie zespół Pepa Guardioli podejmie Arsenal.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: