Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wirusolog domaga się otwarcia stadionów. Podaje konkretne powody

- Jeśli kina i teatry są otwarte, to otwarte mogą też być stadiony - mówi w Radiu Marte profesor Matteo Bassetti, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Genui.

We Włoszech, gdzie w ostatnich tygodniach gwałtownie spadła liczba zgonów i nowych zakażeń koronawirusem, zniesiono już niemal wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią. Powoli wraca także futbol. Pierwsze mecze Serie A zaplanowano na 20 czerwca. Odbędą się przy pustych trybunach, ale zdaniem profesora chorób zakaźnych Matteo Bassettiego nie ma powodów, by kibiców nie wpuszczać na stadion.

Zobacz wideo "Poczekajmy z gratulacjami dla Legii. Piast wie, jak ograć Legię na finiszu"

"Ci, którzy go za to krytykują, powinni odwiedzić szpitale"

- Jeśli kina i teatry są otwarte, to otwarte mogą też być stadiony - mówi Bassetti w rozmowie z Radio Marte. - Oczywiście przy zachowaniu dystansowania społecznego. Tych wytycznych trzeba przestrzegać, ale nie ma powodów, by rozgrywać mecze przy pustych trybunach - twierdzi.

I powołuje się na profesora Alberto Zangrillo ze szpitala uniwersyteckiego San Raffaele i lekarza byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który powiedział, że "z klinicznego punktu widzenia koronawirus już nie istnieje". - Ci, którzy go za to krytykują, powinni odwiedzić szpitale, gdzie sytuacja bardzo się poprawiła - mówi Bassetti.

I dodaje: - Nie chcę teraz dawać fałszywej nadziei, ale już w przeszłości koronawirusy zmutowały się w grypę, nasze organizmy przystosowały się do tego i zaczęły lepiej bronić. Teraz może być podobnie.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .